31-latek bez stałego miejsca zamieszkania odpowie za kradzież mienia i za dokonanie zakupów przy użyciu skradzionych kart płatniczych. Sprawca zabrał nieznajomemu portfel i telefon komórkowy, a zdobytych w ten sposób kart użył do zapłaty za zakupy.

Do zdarzenia doszło w połowie marca bieżącego roku w Świdniku. Około północy w centrum miasta powracający do domu 38-latek zaczepiony został przez nieznanego  mężczyznę.

W trakcie rozmowy nieznajomy wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego wynikającą ze stanu nietrzeźwości   i zabrał mu portfel z dokumentami, kartami płatniczymi i pieniędzmi. Łupem sprawcy padł także telefon komórkowy, a jeszcze tego samego dnia zapłacił on zbliżeniowo skradzionymi kartami za zakupy w jednym ze świdnickich sklepów.

Łączna wartość strat wyniosła blisko 1000zł.

 Wczoraj zatrzymano 31-latka. Skradziony telefon został odnaleziony przez funkcjonariuszy w jednym z lubelskich lombardów. Za kradzież i oszustwo poprzez zapłatę skradzionymi kartami grozi sprawcy do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/01/policja2-1024x498.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/01/policja2-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIkarty płatnicze,KPP Świdnik,kradzież

31-latek bez stałego miejsca zamieszkania odpowie za kradzież mienia i za dokonanie zakupów przy użyciu skradzionych kart płatniczych. Sprawca zabrał nieznajomemu portfel i telefon komórkowy, a zdobytych w ten sposób kart użył do zapłaty za zakupy. Do zdarzenia doszło w połowie marca bieżącego roku w Świdniku. Około północy w centrum...