Świdniccy policjanci prowadzą czynności w sprawie oszustwa na szkodę 92-letniej mieszkanki Świdnika. Młody mężczyzna podał się za pracownika ZUS. Poinformował ją, iż ZUS przyznał jej dodatek w kwocie 100zł i poprosił o wydanie mu reszty z banknotu 200zł. W trakcie rozmowy ze starszą panią sprawca wykorzystał jej nieuwagę i zabrał z jej portfela 1000zł, o czym zorientowała się dopiero po jego wyjściu.

W miniony piątek w Świdniku w godzinach popołudniowych do mieszkania zamieszkującej samotnie 92-latki zapukał młody mężczyzna podający się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nieznajomy poinformował ją, iż ZUS przyznał jej dodatek w kwocie 100zł i poprosił o wydanie mu reszty z banknotu 200zł. W trakcie rozmowy ze starszą panią sprawca wykorzystał jej nieuwagę i zabrał z jej portfela 1000zł, o czym zorientowała się dopiero po jego wyjściu.

Świdnicka Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia i zatrzymania sprawcy, apelując jednocześnie o ostrożność i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. W razie wątpliwości co do rzeczywistej tożsamości niespodziewanego gościa podającego się za pracownika jakiejkolwiek z instytucji należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, szczególnie jeśli składa on atrakcyjną ofertę finansową pod warunkiem przekazania mu posiadanych pieniędzy.

KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/01/oszust.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/01/oszust.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKPP Świdnik,kradzież,oszuści,staruszka,swidnik,ZUS
Świdniccy policjanci prowadzą czynności w sprawie oszustwa na szkodę 92-letniej mieszkanki Świdnika. Młody mężczyzna podał się za pracownika ZUS. Poinformował ją, iż ZUS przyznał jej dodatek w kwocie 100zł i poprosił o wydanie mu reszty z banknotu 200zł. W trakcie rozmowy ze starszą panią sprawca wykorzystał jej nieuwagę i...