Ulica Racławicka w Świdniku, to niestety miejsce częstych wypadków i kolizji, niestety nie rzadko z udziałem pieszych. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, szczególnie w okolicy tak zwanej szkoły piątki, radni miejscy Edyta Lipniowiecka oraz Wiesław Księski ze stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa, postanowili zaapelować do Starostwa Powiatowego w Świdniku.

Od kilku tygodni Edyta Lipniowiecka, Wiesław Księski oraz członkowie stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa, zbierają wśród mieszkańców naszego miasta podpisy pod petycją do Zarządu Powiatu Świdnickiego. Chodzi o sfinansowanie sygnalizacji świetlnej, przed przejściem dla pieszych na wysokości ul. Racławickiej 14. Ich zdaniem uspokoi to ruch w tym miejscu, zwiększy bezpieczeństwo uczęszczających do pobliskiej szkoły dzieci i młodzieży oraz oczywiście wszystkich mieszkańców pobliskich bloków.

– Od dłuższego czasu docierają do nas głosy mieszkańców Świdnika o tym, ze należy coś zmienić odnośnie ulicy Racławickiej. Jest to jedna z najbardziej uczęszczanych ulic miasta. W momencie zjeżdżania z ronda, wielu kierowców dociska gaz w swoich samochodach, co jak wiemy nieraz już skończyło się tragedią. Sygnalizacja to zmieni – mówi radna Lipniowiecka. Zresztą najważniejsze w tym wszystkim jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom świdnickiej piątki. Pierwszym krokiem było złożenie przeze mnie interpelacji do UM w sprawie wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Wyszyńskiego, drugim jest wniosek do Zarządu Powiatu o sygnalizację na ul. Racławickiej – dodaje E. Lipniowiecka. Takie samo zdanie w tej kwestii ma radny Wiesław Księski. Jako wieloletni mieszkaniec tej okolicy nie raz słyszał uwagi świdniczan. Sam także zaobserwował problemy mieszkańców z przejściem z jednej strony Racławickiej na drugą.

– Sygnalizacja w tym miejscu to dobre rozwiązanie. Rozmowy z sąsiadami oraz pozytywne nastawienie ludzi do naszej petycji, jeszcze bardziej utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Nareszcie skończy się problem z wyprzedzaniem na przejściu dla pieszych i będzie można bezpiecznie i spokojnie dostać się do szkoły i przychodni. Zyskają na tym wszyscy nie tylko dzieci i młodzież – stwierdza radny W. Księski.

Okazało się, że w ciągu kilku dni radnym udało się zebrać pokaźną liczbę podpisów mieszkańców. W najbliższych dniach pismo wraz z petycją zostanie dostarczone przez radnych do Starostwa Powiatowego.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/edka-ksieski-na-1-1024x836.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/edka-ksieski-na-1-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIEdyta Lipniowiecka,petycja,Świdnik Wspólna Sprawa.,sygnalizacja na ul. Racławickiej,Wiesław Księski
Ulica Racławicka w Świdniku, to niestety miejsce częstych wypadków i kolizji, niestety nie rzadko z udziałem pieszych. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, szczególnie w okolicy tak zwanej szkoły piątki, radni miejscy Edyta Lipniowiecka oraz Wiesław Księski ze stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa, postanowili zaapelować do Starostwa Powiatowego w Świdniku. Od kilku tygodni...