W miniony piątek wieża kontroli lotów na świdnickim lotnisku otrzymała zgłoszenie od pilota awionetki, że podczas podejścia do lądowania był oślepiany prawdopodobnie przez laser. Źródło światła pochodziło z okolic Czechowa lub Sławinka. Informacja została przekazana policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

– W takich przypadkach zgodnie z procedurą zgłaszamy informację do dyżurnego portu lotniczego i policji – wyjaśnia Mikołaj Karpiński, rzecznik prasowy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej-  Pilot awionetki odbywającej lot treningowy zgłosił kontrolerom, że podczas podejścia do lądowania ktoś próbował go oślepić laserem.

Niestety policji nie udało się ustalić miejsca, skąd padała wiązka lasera. To już kolejna próba oślepienia pilota na świdnickim lotnisku. Za takie praktyki można usłyszeć zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do 8 lat więzienia.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/wieza-1024x596.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/wieza-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIoślepienie laserem,Polska Agencja Żeglugi Powietrznej,Port Lotniczy Lublin w Świdniku
W miniony piątek wieża kontroli lotów na świdnickim lotnisku otrzymała zgłoszenie od pilota awionetki, że podczas podejścia do lądowania był oślepiany prawdopodobnie przez laser. Źródło światła pochodziło z okolic Czechowa lub Sławinka. Informacja została przekazana policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.   - W takich przypadkach zgodnie z procedurą zgłaszamy informację do dyżurnego...