Resort infrastruktury planuje wprowadzenie obowiązkowych kart rowerowych-  napisał w środę „Dziennik Gazeta Prawna” . Propozycja zmian jest jedną z rekomendacji, jaka pojawiła się w Narodowym Programie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jeśli rząd przyjmie program, prace nad konkretnymi zmianami rozpocznie resort infrastruktury. Nowy pomysł to wprowadzenie obowiązkowych kart rowerowych, a poruszanie się bez ważnej karty na rowerze ma być traktowane, jako wykroczenie.

– Gdyby to się okazało prawdą, to cofamy się do PRL-u. Opisane propozycje są naiwne i nie rozwiązują żadnego problemu. Za to krajowy program budowy infrastruktury rowerowej jest potrzebny- komentują sprawę rowerzyści ze stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów.

„DGP” cytuje ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, który zauważa, że wielu cyklistów, to również kierowcy, którzy ze względu na nabyte wcześniej prawo jazdy posiadają już wiedzę o tym, jakie zachowania uczestników ruchu drogowego są niebezpieczne i jakie przepisy obowiązują na drodze- Warto w taką wiedzę wyposażyć również tych, którzy nigdy takich uprawnień nie mieli, a poruszają się rowerami. Mam pełen szacunek dla rowerzystów i ta zmiana nie będzie wprowadzana przeciwko nim, ale ze względu na ich bezpieczeństwo – tak minister wyjaśnia planowaną zmianę.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/lotnikow-1024x575.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/lotnikow-300x300.jpgredAKTUALNOŚCISPORTminister infrastruktury,obowiązkowe karty rowerowe,Świdnik Miasto Dla Rowerów
Resort infrastruktury planuje wprowadzenie obowiązkowych kart rowerowych-  napisał w środę 'Dziennik Gazeta Prawna' . Propozycja zmian jest jedną z rekomendacji, jaka pojawiła się w Narodowym Programie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jeśli rząd przyjmie program, prace nad konkretnymi zmianami rozpocznie resort infrastruktury. Nowy pomysł to wprowadzenie obowiązkowych kart rowerowych, a poruszanie...