thumb.htmloOd 1 kwietnia ruszył rządowy program 500 plus. Aby wspomóc wszystkich, którzy chcą złożyć wnioski o przyznanie świadczenia, ale mają pytania i wątpliwości, do poszczególnych gmin naszego powiatu przyjedzie specjalny BUS 500 Plus, w którym porad będą udzielać pracownicy Urzędu Wojewódzkiego.

BUS przyjechał wczoraj do Mełgwi. Od godziny 11.00 stacjonował przy budynku Urzędu Gminy.

Zainteresowanych nie było jednak wielu.

-Myślę, że wykwalifikowani i kompetentni pracownicy dostatecznie tłumaczą wszelkie niejasności przy wypełnianiu wniosków, stąd niewielkie zainteresowanie – tłumaczy Iwona Jaworska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mełgwi.

Jednak problemy z prawidłowym wypełnianiem dokumentów pojawiają się dość często.

– Częstym błędem jest np. nieprawidłowe wpisywaniu adresu. Jako miejscowość osoby wpisują swoją pocztę, co jest już błędem. Zdarzają się niepełne dane albo brak numeru PESEL – mówi kierownik Jaworska.

thumb.html (3)W gminie Mełgiew złożono do tej pory ok 300 wniosków o świadczenie, w tym ok. 60 drogą elektroniczną.

W przypadku błędów we wnioskach papierowych, można je poprawić od razu, przy pracowniku przyjmującym formularz. Natomiast drogą internetową trzeba być bardziej czujnym.

Urzędnicy apelują więc o uważne czytanie i wypełnianie wniosków oraz wpisywanie dokładnych danych. Proszą także o podawanie numerów telefonów, co w razie jakichkolwiek wątpliwości, bardzo ułatwi kontakt.

Mieszkańcy Piask będą mogli skorzystać z podobnych porad już jutro, 13 kwietnia, o godzinie 8.00. Bus zatrzyma się przy budynku Urzędu Miejskiego.

Również w najbliższą środę od godziny 11.00 bus stanie przy budynku Urzędu Gminy Rybczewice.

Przypominamy, że jeśli wniosek zostanie złożony do 1 lipca, rodzice dostaną wyrównanie od 1 kwietnia. Natomiast od 1 lipca, świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym zostanie złożony wniosek.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/thumb.htmlo_.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/thumb.htmlo_-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIGmina Mełgiew,Iwona Jaworska,OPS Mełgiew,Program 500 plus,wnioski 500 plus
Od 1 kwietnia ruszył rządowy program 500 plus. Aby wspomóc wszystkich, którzy chcą złożyć wnioski o przyznanie świadczenia, ale mają pytania i wątpliwości, do poszczególnych gmin naszego powiatu przyjedzie specjalny BUS 500 Plus, w którym porad będą udzielać pracownicy Urzędu Wojewódzkiego. BUS przyjechał wczoraj do Mełgwi. Od godziny 11.00 stacjonował...