drjakubosina

dr Jakub Osina, Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego, lider Świdnik Wspólna Sprawa

Radny PiS rozdmuchał aferę z powodu wiadomości Członka Zarządu Powiatu dra Jakuba Osiny zamieszczonej w serwisie Twitter. Władze TVP Lublin oraz Radia Lublin obsadzone niedawno przez PiS z radością przyjęły korespondencję od jednego z radnych powiatu i poleciły dziennikarzom przygotowanie „odpowiednich” materiałów. Te oczywiście się ukazały.

O co poszło?
Wiadomość zamieszczona przez dra Osinę 31 marca na twitterze brzmiała: „@BeataSzydlo jesteś nędznym błaznem, który szkodzi Polsce”. Po jej ukazaniu się, konto polityka zostało zalane pełnymi oburzenia i inwektyw komentarzami osób, w większości ukrywających się pod pseudonimami, co łatwo sprawdzić śledząc na twitterze konto dra Osiny: www.twitter.com/jakubosina.
Lider Świdnik Wspólna Sprawa dość szybko zamieścił przeprosiny za „niefortunną formę wypowiedzi”, ale stanowisko o tym, że rząd Beaty Szydło szkodzi Polsce i ją ośmiesza, podtrzymał.

Od razu na stronie internetowej rządowego Radia Lublin ukazał się artykuł na ten temat, później doszły do tego publikacje w portalu onet.pl, Panoramie Lubelskiej TVP oraz na stronie Dziennika Wschodniego. We wszystkich tych medialnych relacjach wypowiedział się zarówno jeden z radnych, który wystosował list do mediów oraz dr Jakub Osina, który swoje wypowiedzi na temat działań obecnego rządu rozwinął: „Ja tylko w skrótowej, dosadnej formie wyraziłem to, co uważa większość Polaków.” Zapytany przez Dziennik Wschodni o to, czy żałuje swojego wpisu, odpowiedział: „Żałuję, że umierają piękne konie arabskie, poddane działaniu „dobrej zmiany”. Żałuję też tego, że Beata Szydło nie publikuje wyroków Trybunału Konstytucyjnego”.

dr Jakub Osina – lider lokalnego stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa, na swoim profilu na facebooku zamieścił wczoraj filmowe oświadczenie, w którym zawarł stanowisko w sprawie tweeta sprzed kilku dni. Z oświadczeniem można zapoznać się po kliknięciu tutaj:

dr Jakub Osina – oświadczenie, Świdnik 5 kwietnia 2016r.
Oświadczenie dotyczące mojego tweeta na temat Beaty Szydło.
Proszę o udostępnianie.
fbjakubosina_oswiadczenie
Opublikowany przez Jakub Osina 5 kwietnia 2016

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/drjakubosina-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/drjakubosina-300x300.jpgRed.AKTUALNOŚCIdr Jakub Osina,Facebook,oświadczenie
Radny PiS rozdmuchał aferę z powodu wiadomości Członka Zarządu Powiatu dra Jakuba Osiny zamieszczonej w serwisie Twitter. Władze TVP Lublin oraz Radia Lublin obsadzone niedawno przez PiS z radością przyjęły korespondencję od jednego z radnych powiatu i poleciły dziennikarzom przygotowanie 'odpowiednich' materiałów. Te oczywiście się ukazały. O co poszło? Wiadomość zamieszczona...