Podczas długiego majowego weekendu, od piątku do wtorku, na drogach Lubelszczyzny doszło do 20 wypadków. Dwie osoby zginęły, a 20 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 108 nietrzeźwych kierujących.

Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

W ciągu tych pięciu dni, począwszy od piątku do wtorku, na drogach Lubelszczyzny doszło do  20  wypadków drogowych, w których  20 zostało rannych. Zginęło też dwóch rowerzystów. Policjanci zatrzymali 108 nietrzeźwych kierujących.

Podczas ubiegłorocznej „majówki” odnotowano 20 wypadków, w których 26 osób zostało rannych. Nie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci zatrzymali wówczas 79 nietrzeźwych kierujących.

KWP, AK

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/kontrola-1024x804.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/kontrola-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIDługi weekend,KWP,podsumowanie policji,weekend majowy
Podczas długiego majowego weekendu, od piątku do wtorku, na drogach Lubelszczyzny doszło do 20 wypadków. Dwie osoby zginęły, a 20 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 108 nietrzeźwych kierujących. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Policjanci...