Zaloga W-3PL Gluszec-AIR FAIR2016-fot.PZLSwidnikWczoraj PZL-Świdnik, spółka należąca do Leonardo-Finmeccanica brała udział w 10. edycji Międzynarodowej Wystawy AIR FAIR 2016, organizowanej przez Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy, prezentując swój flagowy produkt – śmigłowiec W-3PL Głuszec – na co dzień pozostający w służbie 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu.

Organizator wystawy przyznał PZL-Świdnik wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie lotnictwa wojskowego i cywilnego oraz za profesjonalne przygotowanie stoisk wystawowych i kompleksową prezentację firmy.

Śmigłowiec W-3PL Głuszec to rezultat bliskiej współpracy PZL-Świdnik, Polskich Sił Zbrojnych oraz Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, który obecnie wykorzystywany jest przez polskie Wojska Lądowe. Głuszec to najnowsza wersja niezawodnego Sokoła zmodernizowana do standardu wsparcia bojowego. Maszyna wyposażona jest w nowoczesną awionikę i sprzęt, dzięki któremu znajduje zastosowanie w najróżniejszych misjach, wykazując najwyższą skuteczność i niezawodność. Różne systemy uzbrojenia mogą być zainstalowane na Głuszcu, zwiększając potencjał bojowy Polskiego Wojska.

– Głuszec jest jednym z najważniejszych programów realizowanych w PZL-Świdnik i wiążemy z nim spore nadzieje. To efektywne kosztowo i sprawdzone rozwiązanie, które może znacząco zwiększyć zdolności bojowe Polskich Sił Zbrojnych. Po latach intensywnej pracy z Polskim Wojskiem i polskim sektorem badawczo-naukowym, udało nam się doprowadzić do tego, że dysponujemy dziś dojrzałym i sprawdzonym śmigłowcem, powiedział Krzysztof Krystowski, Wiceprezes Leonardo Helicopters, Polska Rządowa Jednostka Biznesowa.

10. edycja Międzynarodowej Wystawy AIR FAIR Bydgoszcz odbywa się w dniach 20-21 maja br. Zgodnie
z tradycją pierwszy dzień dedykowany jest zacieśnianiu relacji biznesowych między prezentującymi się tam spółkami przemysłu obronnego i ich potencjalnymi klientami. Drugi dzień będzie otwarty dla publiczności. Celem wystawy jest konsolidacja środowiska lotniczego, zarówno wojskowego jak i cywilnego. Wystawę co roku odwiedzają przedstawiciele m.in. Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztabu Generalnego i Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/05/Wyróżnienie-AIR-FAIR2016-fot.-PZLSwidnik-1024x576.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/05/Wyróżnienie-AIR-FAIR2016-fot.-PZLSwidnik-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIROZMAITOŚCIZ KrajuLeonardo-Finmeccanica,Międzynarodowa Wystawa AIR FAIR,PZL-Świdnik,W-3PL Głuszec
Wczoraj PZL-Świdnik, spółka należąca do Leonardo-Finmeccanica brała udział w 10. edycji Międzynarodowej Wystawy AIR FAIR 2016, organizowanej przez Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy, prezentując swój flagowy produkt – śmigłowiec W-3PL Głuszec - na co dzień pozostający w służbie 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu. Organizator wystawy przyznał PZL-Świdnik wyróżnienie...