W hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku odbyła się druga edycja turnieju „Siatkarski Talent”. Turniej pod patronatem legendarnego Tomasza Wójtowicza był rozgrywany o puchar wicestarosty świdnickiego Waldemara Białowąsa. Puchary dla uczestników ufundował także marszałek województwa lubelskiego. Przed rozpoczęciem zmagań pod siatką umowę o współpracy podpisali: Stanisław Stefańczyk – dyrektor I LO, Roman Lis – prezes ASPS Avia Świdnik i wicestarosta Waldemar Białowąs. Umowa dotyczyła utworzenia w I LO klasy o profilu siatkarskim dla dziewcząt i chłopców.

Turniej był rozgrywany na dość wysokim poziomie. W meczu finałowym dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum nr 1 ogrywając gospodynie turnieju. Z kolei wśród chłopców triumfowali uczniowie „jedynki” przed Gimnazjum z Trawnik oraz świdnickim I LO. Zmaganiom przyglądali się zawodnicy II-ligowej Avii oraz ich trener Piotr Maj.
– Organizacja tego typu przedsięwzięć mających na celu zachęcenie młodzieży do uprawiania sportu, w tym przypadku do trenowania siatkówki, jest bardzo dobrym pomysłem i kuszącą propozycją dla młodzieży, która będzie chciała się uczyć w I LO w Świdniku w nowo tworzonej klasie sportowej o profilu siatkarskim – powiedział szkoleniowiec żółto-niebieskich.
– W I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego od roku szkolnego 2016/2017 ruszą klasy o profilu siatkarskim (dziewcząt i chłopców) pod patronatem Tomasza Wójtowicza – mistrza olimpijskiego i mistrza świata. Młodzież będzie stanowiła bezpośrednie zaplecze Avii. Natomiast w Zespole Szkół nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku pod patronatem Jacka Bąka, powstaną klasy o profilu piłka nożna – dodał Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki.
* * *

WYNIKI TURNIEJU

Dziewczęta: I miejsce- Gimnazjum nr 1 Świdnik (opiekun Aneta Stawecka), II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące Świdnik (opiekun Lidia Grobel-Wiśniewska). Wynik meczu: I LO – G 1 0:2

Chłopcy: I miejsce – Gimnazjum nr 1 Świdnik (opiekun Cezary Sekuła), II miejsce – Gimnazjum Trawniki (opiekun Katarzyna Kowalczyk-Kowal), III miejsce – I Liceum Ogólnokształcące Świdnik (opiekun Lidia Grobel-Wiśniewska). Wyniki: I LO Świdnik – Gimnazjum nr 1 Świdnik 1:2 * I LO Świdnik – Gimnazjum Trawniki 2:0 * Gimnazjum Trawniki – Gimnazjum nr 1 Świdnik 0:2.

Druga edycja turnieju „Piłkarski talent”, który swoim patronatem od ubiegłego roku objął były reprezentant Polski Jacek Bąk, odbędzie się w piątek 27 maja br.

red.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/05/siatka-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/05/siatka-300x300.jpgredAKTUALNOŚCISPORTASPS Avia Świdnik,I LO w Świdniku,turniej Siatkarski Talent,Waldemar Białowąs
W hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku odbyła się druga edycja turnieju „Siatkarski Talent”. Turniej pod patronatem legendarnego Tomasza Wójtowicza był rozgrywany o puchar wicestarosty świdnickiego Waldemara Białowąsa. Puchary dla uczestników ufundował także marszałek województwa lubelskiego. Przed rozpoczęciem zmagań pod siatką umowę o współpracy podpisali: Stanisław Stefańczyk...