SPORTOWE TO i OWO

KICKBOXING. Świetnie podczas mistrzostw Polski juniorów w kickboxingu spisała się reprezentacja Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan ze Świdnika. Na zawodach rozegranych w Lesznie dwa złote medale zdobył Paweł Zdun, srebrny i brązowy krążek wywalczyła Małgorzata Ciesielska, a brąz Zuzanna Wesołowska.
PIŁKA NOŻNA. Piłkarska Reprezentacja Polski Pisarzy wzięła udział w silnie obsadzonym Turnieju Wiosennym, który odbył się w Woźnikach Śląskich koło Częstochowy. W stawce pięciu zespołów ludzie pióra zajęli wysokie drugie miejsce ustępując zwycięzcom – Reprezentacji Polski Lekarzy, jedynie gorszym bilansem bramek. Swoje kolejne cztery mecze w koszulce z orzełkiem na piersi zaliczył świdniczanin, autor monografii piłkarskich – Jacek Kosierb. Pisarze pokonali kolejno: Stowarzyszenie Humane 3:0, Gminę Woźniki 1:0 (asysta Kosierba), Powiatową Reprezentację Policjantów 1:0 oraz zremisowali z Reprezentacją Polski Lekarzy (aktualnie mistrzowie świata) 1:1.
TRIAL ROWEROWY. Na świdnickim torze trialu rowerowego rozegrana została I Runda Pucharu Polski oraz Mistrzostwa Lubelszczyzny. Wśród 20 zawodników z całej polski, świetnie zaprezentowali się młodzi zawodnicy Klubu Motorowego „Champion” Świdnik, wygrywając najmłodsze kategorie. W kategorii amator młodzik najlepszym okazał się Jakub Wójcik przed Anthony’m D’Elia i Alanem Margolem. Kategorię amator kadet wygrał Krystian Chorębała, a drugi był Krystian Karaś. Nowością był dodatkowy finał zawodów w kategorii Elita, który całkowicie zdominowali zawodnicy ze Świdnika. Karol Serwin po raz kolejny potwierdził, że jest poza zasięgiem klubowych kolegów: drugiego w klasyfikacji Michała Nowaka oraz trzeciego Pawła Reczka.
KARATE. Nad Zalewem Zemborzyckim, w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”, odbył się doroczny XXXIX Bieg Kwitnącej Wiśni. Uczestniczyły w nim osoby w wieku od 4 od 59 lat. Biegali również rodzice trenujących dzieci oraz goście i przyjaciele Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin. Dorośli pokonali dystans dookoła Zalewu czyli ponad 12 km. Pozostali uczestnicy imprezy wzięli udział w biegach na różnych dystansach, od 200 do 3000 metrów. Pierwsze miejsce w roczniku 2010 i młodsi zajęła Wiktoria Orzechowska. Bieg główny na dystansie 12 kilometrów na trzeciej pozycji ukończył Tomasz Waryszak.
PIŁKA NOŻNA. Na stadionie w Piaskach rozegrano futbolowe derby powiatu świdnickiego w klasie okręgowej. Miejscowa Piaskovia wygrała wysoko z LKS Wierzchowiska aż 5:1 (3:1). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Marek Galiński (8′), Przemysław Ziętek (32′), Karol Kurzępa (42′-rzut karny), Tomasz Szklarz (62′) oraz Adam Słowik (88′). Bramkę honorową dla drużyny gości strzelił Dominik Jarosz (43′).
JUDO. W Lublinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Judo. Świdnicki Klub Sportowy Judo REi reprezentowali: Gabriela Wójcik – 3 miejsce w kategorii wagowej do 57 kg, Mateusz Piekarczyk – 2 miejsce w kategorii wagowej do 38 kg i Mateusz Ładosz 3 miejsce w kategorii wagowej do 81 kg. Natomiast podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Judo, Igor Babiichuk startujący w kategorii wagowej do 73 kg uplasował się na 5 miejscu.