Raczej na Mazury niż do Egiptu <br>Fotolia
Raczej na Mazury niż do Egiptu
Fotolia
Polacy na wakacje chętnie zmierzają na południe, w kierunku basenu Morza Śródziemnego. Najczęściej wybieranym krajem na letni wypoczynek, podobnie jak w ubiegłym roku, jest Grecja. Popularne są również Hiszpania, Bułgaria, Włochy. Na niższe miejsca spadły tak chętnie wybierane w ubiegłych latach kraje jak Egipt, Turcja, Tunezja.

Z danych Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że zainteresowanie krajem faraonów spadło nawet o 70 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem, a Tunezja wypadła z pierwszej dwudziestki najchętniej odwiedzanych krajów.

„Widać, że sytuacja geopolityczna wywiera duży wpływ na decyzje podejmowane przez polskich turystów” – podkreśla Piątek.

Niepokoje na terenach Afryki Północnej przekładają się także na zainteresowanie wypoczynkiem nad polskim morzem. W biurach podróży pojawiły się katalogi z ofertami wypoczynku w kraju.

„Dynamicznie rośnie liczba klientów biur podróży, którzy planują urlop w Polsce” – zauważa prezes PZOT. Jak dodaje, w okresie letnim Polacy najchętniej kierują się nad Bałtyk i na Mazury.

http://kurier.pap.pl

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/3.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/3-300x229.jpgredAKTUALNOŚCIZ Krajugdzie na wakacje,wakacje 2016
Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Włochy - to główne kierunki zagranicznych podróży Polaków; sytuacja geopolityczna sprawiła, że wybierane przez lata Egipt, Turcja, czy Tunezja straciły na popularności; rośnie za to zainteresowanie urlopami w kraju - mówi PAP prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki Krzysztof Piątek. Raczej na Mazury niż do Egiptu Fotolia Polacy na wakacje...