garncarz (5)W roku szkolnym 2015/2016 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. H. Sienkiewicza w Świdniku realizował innowację pedagogiczną pt.: „Niezwykli goście w naszej szkole”. Głównym celem innowacji było zapoznanie uczniów z ciekawymi zawodami i pasjami zaproszonych gości. Spotkania sprzyjały propagowaniu idei aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijaniu zainteresowań uczniów oraz doskonaleniu umiejętności poznawczych. Zajęcia miały również znaczenie terapeutyczne. Niosły ze sobą duży ładunek emocjonalny – uczniowie bardzo przeżywali spotkania z nowymi ludźmi, angażowali się emocjonalnie, co powodowało łatwiejsze zapamiętywanie i uczenie się konkretnych umiejętności i zachowania w zupełnie nowych dla nich sytuacjach.

DSCN1495

Spotkania z niezwykłymi gośćmi odbywały się raz w miesiącu. Uczniowie Ośrodka gościli: judokę – wicestarostę Powiatu Świdnickiego – Waldemara Białowąsa, ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego w Świdniku, pilota Krzysztofa Komendę ze świdnickiego Aeroklubu, chór męski „Arion” pod batutą Magdaleny Celińskiej, nurka Marcina Fatlę, garncarza Krystiana Nowaka, lalkarza z Teatru H. Ch. Andersena, kosmetyczkę Annę Bąbik i muzyka Tomasza Masańca.

Z uwagi na pozytywne efekty realizacji innowacji pedagogicznej planowane są spotkania z wybranymi gośćmi w przyszłym roku szkolnym.

13322170_243200449370282_2209276834720091243_n

(SOSW w Świdniku)

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/DSC_1923-1024x684.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/DSC_1923-300x300.jpgD.P.AKTUALNOŚCIEDUKACJAAnna Bąbik,Chóe Arion,innowacja pedagogiczna,Krystian Nowak,Krzysztof Komenda,Magdalena Celińska,Marcin Fatla,Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku,Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świdniku,Teatr im. H. Ch. Andersena,Tomasz Masaniec,Waldemar Białowąs
W roku szkolnym 2015/2016 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. H. Sienkiewicza w Świdniku realizował innowację pedagogiczną pt.: 'Niezwykli goście w naszej szkole'. Głównym celem innowacji było zapoznanie uczniów z ciekawymi zawodami i pasjami zaproszonych gości. Spotkania sprzyjały propagowaniu idei aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijaniu zainteresowań uczniów oraz doskonaleniu umiejętności poznawczych....