DSC_3671

Jan Kondrak to mistrz piosenki literackiej, autor, kompozytor, wykonawca. Ale także tłumacz, publicysta i prozaik. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Zdobywca nagród m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki, KFP w Opolu i świnoujskiej FAMIE, dostarczając repertuar wielu zwycięzcom tych festiwali. Wydał ponad 20 fonogramów solowych i z formacją LFB. Koncertował w Austrii, Francji, Anglii, Irlandii, Białorusi, Ukrainie, Bułgarii i USA.

Teraz Jan Kondrak zaskakuje nową płytą „Maratończyk”, wydaną przez Powiat Świdnicki w Świdniku. Premierą uświetnił II FESTIWAL BIEGOWY POWIATU ŚWIDNICKIEGO, który odbył się w minioną sobotę

– Z Jakubem Osiną znamy się od lat i nawet razem biegamy, a współpraca przy płycie układała się idealnie, bo przyświecają nam podobne wartości – mówił Jan Kondrak. Jak ocenia artysta, to piosenki dedykowane nie tylko sportowcom, bo niosą przesłanie uniwersalne. – Jeden z utworów mówi np. o tym, że gdy życie staje się zbyt trudne to warto wyjść z domu i po prostu biec.

Na płycie znajdziemy pięć utworów, z których trzy są w pełni autorstwa Jana Kondraka, ale na płycie występuje gościnne także Tomasz Korpanty i Marek Andrzejewski.

– Utwory, które znalazły się na płycie zostały zainspirowane bieganiem. Promują aktywność fizyczną, ale też sam powiat świdnicki jako miejsce atrakcyjne i przyjazne dla sportowców, artystów oraz inwestorów. Dodam, że sam artysta jest czynnym biegaczem i maratończykiem – wyjaśnia Adam Sadło z Biura Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Świdniku.

Nowego dzieła nie będzie w sprzedaży. Płytę będzie można jednak zdobyć śledząc stronę internetową i profile społecznościowe Starostwa Powiatowego w Świdniku, na których publikowane będą liczne konkursy i zabawy, oczywiście z „Maratończykiem” Jana Kondraka w roli nagrody.

 

 

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/DSC_3671-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/DSC_3671-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIJakub Osina,Jan Kondrak,nowa płyta,powiat świdnicki
Jan Kondrak to mistrz piosenki literackiej, autor, kompozytor, wykonawca. Ale także tłumacz, publicysta i prozaik. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Zdobywca nagród m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki, KFP w Opolu i świnoujskiej FAMIE, dostarczając repertuar wielu zwycięzcom tych festiwali. Wydał ponad 20 fonogramów solowych i z formacją LFB. Koncertował w...