DSC_0057W gminie Piaski w miejscowości Gardzienice powiat świdnicki przeprowadzi modernizację  mostu. Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali poprzedniemu zarządowi powiatu potrzebę modernizacji, będzie to pierwsza tego rodzaju inwestycja od 12 lat.

Jak informuje starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk – przetarg na przebudowę mostu w Gardzienicach został już rozstrzygnięty. Inwestycja została zakwalifikowana do dofinansowania ze środków rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Jej wartość po przetargu wynosi niemal 600 tys. zł. Połowę tej kwoty pokryją środki z budżetu państwa, zaś pozostała kwota to wkład własny Powiatu Świdnickiego. Nowy most będzie oddany do użytku do końca października tego roku – dodaje starosta Kołodziejczyk.

Obecny most jest w bardzo złym stanie technicznym – jego eksploatacja i warunki atmosferyczne spowodowały wiele uszkodzeń, które stanowią zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Most zlokalizowany jest w ciągu drogi Gardzienice – Suchodoły, łączącej Powiat Świdnicki z Krasnostawskim. Jest alternatywną drogą objazdową dla odcinka drogi ekspresowej S-17 (odcinek Piaski – Fajsławice).

WTRAKTUALNOŚCIDariusz Kołodziejczyk,gardzienice,inwestycje,most,powiat,Starosta Świdnicki
W gminie Piaski w miejscowości Gardzienice powiat świdnicki przeprowadzi modernizację  mostu. Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali poprzedniemu zarządowi powiatu potrzebę modernizacji, będzie to pierwsza tego rodzaju inwestycja od 12 lat. Jak informuje starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk - przetarg na przebudowę mostu w Gardzienicach został już rozstrzygnięty. Inwestycja została zakwalifikowana do dofinansowania...