Średni wynik uzyskany w ubiegłym roku przez gimnazjalistów z polskiego to 62 proc.<br>
Fot. PAP/M.Bielecki
Średni wynik uzyskany w ubiegłym roku przez gimnazjalistów z polskiego to 62 proc.
Fot. PAP/M.Bielecki

Za zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie średni wynik uzyskany przez uczniów to 56 proc. punktów, a za zadania z przedmiotów przyrodniczych (czyli biologii, chemii, fizyki i geografii) – 51 proc. punktów.

Gimnazjaliści musieli przystąpić także do pisemnego egzaminu z języka obcego. Przeprowadzany był on na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.

Średni wynik uzyskany przez gimnazjalistów z egzaminu na poziomie podstawowym z języka angielskiego to 64 proc. punktów, z niemieckiego – 57 proc., z rosyjskiego – 61 proc., z francuskiego – 75 proc., z hiszpańskiego – 71 proc., z włoskiego – 67 proc.

Średni wynik z egzaminu na poziomie rozszerzonym z angielskiego to 45 proc. punktów, z niemieckiego – 44 proc., z rosyjskiego – 44 proc., z francuskiego – 84 proc., z hiszpańskiego – 71 proc., z włoskiego – 78 proc.

Wstępną informację o wynikach osiągniętych w tym roku na egzaminie gimnazjalnym Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała w piątek na swej stronie internetowej. Również w piątek swoje indywidualne wyniki poznali uczniowie.

Średni wynik uzyskany w ubiegłym roku przez gimnazjalistów z polskiego to 62 proc. punktów możliwych do otrzymania, z matematyki – 48 proc., z historii i wos – 64 proc., z przedmiotów przyrodniczych – 50 proc., z angielskiego (najczęściej wybieranego języka obcego): na poziomie podstawowym – 67 proc., na rozszerzonym – 48 proc.

http://kurier.pap.pl
http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/Bez-tytułu-1.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/Bez-tytułu-1-300x265.jpgredAKTUALNOŚCIEDUKACJAwyniki testu gimnazjalnego 2016
Uczniowie III klas gimnazjów, którzy w kwietniu przystąpili do obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 69 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki - 49 proc. - podała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Średni wynik uzyskany w ubiegłym roku przez gimnazjalistów z polskiego to 62...