DSC_4314Dobra zabawa, integracja międzypokoleniowa i aktywne spędzanie czasu wolnego – tak było na „II FESTIWALU BIEGOWYM POWIATU ŚWIDNICKIEGO”, który odbył się w zeszłą sobotę na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Świdniku.

Organizator imprezy to Stowarzyszenie Biegający Świdnik, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Świdnickiego.

-To już druga taka impreza i z pewnością nie ostatnia. Chcemy pokazać, że warto biegać dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Ważne, by dzieci i młodzież aktywnie spędzała czas – mówił Rafał Czelej, prezes Stowarzyszenia Biegający Świdnik.

Organizatorzy przewidzieli 5 biegów dla dzieci. Poszczególne grupy amatorów biegów obejmowały różne dystanse:

– Bieg Przedszkolaka – Dystans 100 m
– Bieg klas 1-2 – Dystans 250 m
– Bieg klas 3-4 – Dystans 500 m
– Bieg klas 5-6 – Dystans 750 m
– Bieg klas Gimnazjum – Dystans 1000 m

DSC_4488Dodatkowo, można było sprawdzić się w tzw. Teście Coopera, czyli 12-minutowej próbie wysiłkowej. Zawodnicy w wieku od 16 lat starali się pokonać w tym czasie jak najdłuższy dystans na bieżni. Mimo upału wyniki były imponujące. Wśród pań wygrała Anna Psuja, która przebiegła 2,711 m, a z panów najlepszy był Adrian Myszkowski z wynikiem 3,395m.

Test doskonale wyszedł także Jakubowi Osinie, Członkowi Zarządu Świdnickiego, który zdobył trzecie miejsce uzyskując wynik 3,156 m. – Najlepszy moment to był ten, kiedy przestałem już biec. Wszyscy uczestnicy tej próby zasługują na brawa – stwierdził zapalony biegacz.

W 12-minutowej postanowił wziąć też udział znany artysta Jan Kondrak. Mistrz piosenki literackiej, autor, kompozytor i wykonawca pojawił się na Festiwalu również z okazji promocji jego nowej płyty „Maratończyk”, wydanej przez Powiat Świdnicki w Świdniku.

DSC_4466-Utwory, które znalazły się na płycie zostały zainspirowane bieganiem. Promują aktywność fizyczną, ale też sam powiat świdnicki jako miejsce atrakcyjne i przyjazne dla sportowców, artystów oraz inwestorów. Dodam, że sam artysta jest czynnym biegaczem i maratończykiem – wyjaśnia Adam Sadło z Biura Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Świdniku.

– Z Jakubem Osiną znamy się od lat i nawet razem biegamy, a współpraca przy płycie układała się idealnie, bo przyświecają nam podobne wartości – mówił Jan Kondrak. Jak ocenia artysta, to piosenki dedykowane nie tylko sportowcom, bo niosą przesłanie uniwersalne.

Oprócz biegów dzieci mogły uczestniczyć w 10 dodatkowych konkurencjach sportowych.

Przygotowano również takie atrakcje jak: malowanie twarzy, bańki mydlane czy pokazy robotyki.

Uczestnicy Festiwalu mogli także po niemałym wysiłku uzupełnić stan kalorii, próbując pysznych ciast wykonanych przez biegaczy ze Stowarzyszenia Biegający Świdnik.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/DSC_4488-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/06/DSC_4488-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCISPORTAdam Sadło,Festowal biegowy,Jak Kondrak,Jakub Osina,powiat świdnicki,S.P nr 7 w Świdniku,Stowarzyszenie Biegający Świdnik
Dobra zabawa, integracja międzypokoleniowa i aktywne spędzanie czasu wolnego – tak było na „II FESTIWALU BIEGOWYM POWIATU ŚWIDNICKIEGO”, który odbył się w zeszłą sobotę na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Świdniku. Organizator imprezy to Stowarzyszenie Biegający Świdnik, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Świdnickiego. -To już...