????????????????????????????????????

Składki na ubezpieczenia społeczne, emerytury i zasiłki to nie jest „czarna magia”. Mogą się o tym przekonać już gimnazjaliści, bo Zakład Ubezpieczeń Społecznych wchodzi do szkół z „Projektem z ZUS”.

Szkoły znają i cenią metodę projektową od lat. Uczniowie gimnazjów obowiązkowo biorą udział w przynajmniej jednym projekcie edukacyjnym na wybrany temat. Ocena z niego jest uwzględniana na świadectwie. ZUS proponuje wykorzystanie tej metody do przeprowadzenia dla uczniów szkół gimnazjalnych jednej lekcji z zakresu ubezpieczeń społecznych. Jest ona powiązana z programem przedmiotu Wiedza o społeczeństwie. Na podstawie lekcji i zdobytych samodzielnie informacji uczniowie przygotowują w grupach pracę. Może to być film, komiks, prezentacja, plakat lub ulotka.

Szkoła może skorzystać z „Projektu z ZUS” w dowolnym czasie. Zakład przygotował dla nauczycieli materiały, które pomogą zrealizować przedsięwzięcie. Scenariusz lekcji i prezentacja wzbogacona o filmy jest dostępna dla nauczycieli w internecie.

Dla chętnych nauczycieli, którzy będą potencjalnymi opiekunami uczniów w projekcie, możemy zorganizować lekcję instruktażową. Zapewniamy również opiekę merytoryczną – dodaje Maciej Raszewski z Oddziału ZUS w Lublinie. Materiały do lekcji i kontakt do koordynatorów projektu w ZUS można znaleźć na stronie internetowej beta.zus.pl/edukacja/gimnazja.

ZUS

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/08/plakat_projekt_z_ZUS1-1024x710.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/08/plakat_projekt_z_ZUS1-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIgimnazjaliści,Maciej Raszewski,Projekt z ZUS
Składki na ubezpieczenia społeczne, emerytury i zasiłki to nie jest „czarna magia”. Mogą się o tym przekonać już gimnazjaliści, bo Zakład Ubezpieczeń Społecznych wchodzi do szkół z „Projektem z ZUS”. Szkoły znają i cenią metodę projektową od lat. Uczniowie gimnazjów obowiązkowo biorą udział w przynajmniej jednym projekcie edukacyjnym na wybrany...