Największe zniszczenia są w Accumoli, Amatrice, Posta, Arquata del Tronto i Pescara del Tronto <br>Fot.PAP/EPA
Największe zniszczenia są w Accumoli, Amatrice, Posta, Arquata del Tronto i Pescara del Tronto
Fot.PAP/EPA

 

190 osób zginęło w regionie Lacjum, a 57 w Marche – dodano. Nie jest to bilans ostateczny bowiem akcja ratunkowa jest kontynuowana. Ponad 400 osób jest rannych. Wielu mieszkańców miejscowości nawiedzonych przez kataklizm uważa się za zaginionych.

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 st. w skali Richtera nastąpiło w środę o godz. 3.36. Ognisko wstrząsów zlokalizowano w odległości ok. 80 km na południowy wschód od miasta Perugia, na niewielkiej głębokości, 10 km. Najbardziej dotknięte są regiony Umbria, Lacjum i Marche. Wstrząsy odczuwalne były także w Rzymie, oddalonym od epicentrum o 150 km.

Największe zniszczenia wstrząsy spowodowały w miejscowościach Accumoli, Amatrice, Posta, Arquata del Tronto i Pescara del Tronto. Wstrząsy oszczędziły jednak najbardziej zaludnione obszary.

http://kurier.pap.pl

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/08/gutde.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/08/gutde-300x263.jpgredAKTUALNOŚCItrzesienia ziemi we Wloszech
Co najmniej 247 osób zginęło na skutek potężnego trzęsienia ziemi o sile 6,2 w skali Richtera, które w środę nad ranem nawiedziło środkowe Włochy - poinformowała w czwartek włoska Obrona Cywilna. Największe zniszczenia są w Accumoli, Amatrice, Posta, Arquata del Tronto i Pescara del Tronto Fot.PAP/EPA   190 osób zginęło w regionie...