OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Podczas prac remontowych na terenie kościoła w Biskupice (gm. Trawniki), rozebrano zabytkowy, ponad 40-metrowy odcinek murowanego ogrodzenia z filarami, bramą i furtką. W jego miejsce ustawiono płot budowlany.

Zatwierdzony przez konserwatora zabytków projekt budowlany dopuszczał jedynie rozbiórkę jednego słupa bramy i przypory.
Wojewódzki konserwator zabytków w Lublinie Dariusz Kopciowski planuje zawiadomic prokuraturę o podejrzeniu zniszczenia zabytku. Wniosek powinien być gotowy do końca tygodnia.

Proboszcz parafii św. Stanisława w Biskupicach ks. Zbigniew Stasiński swoją decyzję tłumaczył tym, że bał się o bezpieczeństwo parafian.

Teraz musi zostać opracowany nowy projekt budowlany lub aneks do poprzedniego, który będzie zakładał odbudowę ogrodzenia. Powinien zostać m.in. sposób fundamentowania i powiązania z pozostałą częścią muru. Konieczne będą także doraźne zabezpieczenia elementów ogrodzenia, które nie zostało rozebrane.

Fot. Wikipedia

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/08/Biskupice_lubelskie_kościół-768x1024.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/08/Biskupice_lubelskie_kościół-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIDariusz Kopciowski,Kościół w Biskupicach,ks. Zbigniew Stasiński,lubelski konserwator zabytków,Trawniki,zburzony zabytek
Podczas prac remontowych na terenie kościoła w Biskupice (gm. Trawniki), rozebrano zabytkowy, ponad 40-metrowy odcinek murowanego ogrodzenia z filarami, bramą i furtką. W jego miejsce ustawiono płot budowlany. Zatwierdzony przez konserwatora zabytków projekt budowlany dopuszczał jedynie rozbiórkę jednego słupa bramy i przypory. Wojewódzki konserwator zabytków w Lublinie Dariusz Kopciowski planuje...