policja SdM
Redakcja lokalnego portalu „Życie Wieliczki” złożyła na ręce insp. Grzegorza Hołuba, Komendanta Powiatowej Policji w Świdniku, serdeczne podziękowania za wsparcie podczas ŚDM oraz profesjonalizm policjantów świdnickiej drogówki. Mowa o asp. Grzegorzu Korczu oraz st. asp. Arturze Kucharskim. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że podziękowania należą się wszystkim funkcjonariuszom, ale tych Panów mieliśmy okazję poznać i towarzyszyć im podczas pracy. Zabezpieczenie ŚDM to było trudne zadanie dla wszystkich służb, szczególnie dla tych z odległych województw, którzy przyjechali do nas nie znając topografii miasta. Wymienieni funkcjonariusze wykazali się bardzo wysokim profesjonalizmem i podejściem do służby. W ciągu zaledwie kilku godzin nauczyli się od nas topografii miasta i okolic, co pozwoliło im sprawnie kierować pielgrzymów i kierowców do właściwych miejsc.
„Byłam świadkiem, że spragnionym pielgrzymom oddali swoje zapasy wody. Stali na posterunku najpierw w upale, później w ulewnym deszczu, przemoczeni do suchej nitki. Udzielali informacji w języku polskim, angielskim i rosyjskim pielgrzymom z całego świata. Przez dwa dni przez punkt przeszło kilkaset tysięcy osób, niektórzy z nich wymagali pomocy medycznej, niektórzy rozdzielili się w tłumie, tych sytuacji mogłabym wymieniać wiele. Jak to w życiu bywa zdarzali się poirytowani sytuacją, że np. wstrzymano ruch pociągu , też wyłączono z ruchu  niektóre  ulice. Stoicki spokój i pełen profesjonalizm funkcjonariuszy w takich „nerwowych sytuacjach” zrobił na nas bardzo duże wrażenie. Mieliśmy okazję zobaczyć na czym tak naprawdę polega praca policji, z jakim wielkim trudem i w jakich warunkach się ją wykonuje.
Dziękujemy całej Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku za wsparcie podczas tych dni i za możliwość poznania Waszego życia codziennego”.

KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/08/policja-SdM-1024x768.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/08/policja-SdM-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIGrzegorz Hołub,ŚDM,świdniccy policjanci,Życie Wieliczki
Redakcja lokalnego portalu 'Życie Wieliczki' złożyła na ręce insp. Grzegorza Hołuba, Komendanta Powiatowej Policji w Świdniku, serdeczne podziękowania za wsparcie podczas ŚDM oraz profesjonalizm policjantów świdnickiej drogówki. Mowa o asp. Grzegorzu Korczu oraz st. asp. Arturze Kucharskim. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że podziękowania należą się wszystkim funkcjonariuszom, ale...