Papież Franciszek podziękował <br> narodowi i Kościołowi w Polsce <br>Fot.PAP/A.Grygiel
Papież Franciszek podziękował
narodowi i Kościołowi w Polsce
Fot.PAP/A.Grygiel

Zwracając się do Polaków w trakcie pierwszej audiencji po lipcowej przerwie wakacyjnej, papież powiedział po włosku w Auli Pawła VI: „Bracia i siostry, za waszym pośrednictwem dziękuję narodowi polskiemu i Kościołowi w Polsce za to wielkie święto młodości, jakie mogliśmy przeżywać w Krakowie”.

„Po raz kolejny wyrażam moją wdzięczność Prezydentowi Polski, innym przedstawicielom władz, kardynałowi arcybiskupowi Krakowa i całemu Episkopatowi Polski oraz tym wszystkim, którzy na różne sposoby przygotowali i sprawili, że stało się możliwe to wydarzenie, które dało Polsce, Europie i światu znak żywej wiary, znak braterstwa i pokoju” – oświadczył Franciszek.

„Proszę Boga, aby ci młodzi ludzie, których spotkałem w Krakowie, zanieśli w swoich sercach iskrę Jego miłosierdzia całemu światu” – dodał.

Na zakończenie papież modlił się za zmarłego we wtorek kardynała Franciszka Macharskiego i przypomniał, że odwiedził go w czasie wizyty w Krakowie.

http://kurier.pap.pl

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/08/fydtre.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/08/fydtre-300x257.jpgredAKTUALNOŚCIZ KrajuPapież Franciszek,podziękowania dla narodu i kościoła,ŚDM
Papież Franciszek podziękował narodowi i Kościołowi w Polsce za serdeczne przyjęcie podczas niedawnej wizyty. W czasie środowej audiencji generalnej podkreślił, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie dały światu znak wiary, braterstwa i pokoju.   Papież Franciszek podziękował narodowi i Kościołowi w Polsce Fot.PAP/A.Grygiel Zwracając się do Polaków w trakcie pierwszej audiencji po lipcowej przerwie...