KOLEJNE LIGOWE ZWYCIĘSTWO W SEZONIE PERŁY PROGRES Z MEŁGWI

14372324_342272126108112_5168932162939080950_o-pngPerła Progres Mełgiew w lidze radzi sobie bardzo dobrze. Pierwszą kolejkę piłkarze rozpoczęli zwycięstwem 2:1 z drużyną LKS Biskupice. Kolejne trzy punkty zawodnicy wywalczyli w meczu z KS Uniszowice, pokonując przeciwnika 4:2. Niedzielne zwycięstwo aż 9:0 z Nasutowem umocniło drużynę na pozycji lidera. Po trzech spotkaniach Perła ma na swoim koncie 9 punktów z wynikiem 15 – strzelonych i 3 straconych bramek.
W niedzielę 18 września piłkarze z Mełgwi rozegrali mecz trzeciej kolejki z drużyną KS Nasutów. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16 na boisku w Milejowie. Aura pogodowa nie rozpieszczała kibiców, było zimno i pochmurno, mimo to piłkarze zadbali o gorącą atmosferę.
Pierwsza połowa to 45 minut wyrównanej gry. Zawodnicy każdej z drużyn próbowali przeforsować szyki obronne przeciwników. Do przerwy to jednak podopieczni trenera Perły Rafała Dybały okazali się lepsi, strzelając rywalom 2 bramki.
W drugiej połowie zawodnicy z Mełgwi mocno się rozkręcili strzelając aż 7 bramek, tym samym rozkładając „na łopatki” jedenastkę z Nasutowa. Goście mieli też doskonałą okazję na strzelenie honorowej bramki. Za sprawą nieprzepisowej obrony w polu karnym – dotknięcia piłki ręką jednego z obrońców Perły, sędzia podyktował rzut karny. I z tej opresji piłkarze z Mełgwi wyszli bez szwanku. Doskonale dysponowany golkiper Przemysław Hajkowski uchronił zespół przed stratą bramki, zawodnicy zagrali więc na „zero” z tyłu. Najwięcej bramek w tym meczu bo aż 5 strzelił Tomasz Korona, Grzegorz Sidor trafiał do siatki trzykrotnie, jeszcze jedną bramkę dołożył Adam Gajowiak. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:0 dla Perły, chociaż mógł być to wynik wyższy. Dwukrotnie poprzeczka bramki uchroniła gości przed utratą kolejnych goli.