Kilkuset kierowców sprawdzili pod kątem stanu trzeźwości świdniccy policjanci. Wczoraj na terenie pow. świdnickiego w trosce o bezpieczeństwo osób na drodze prowadzone były działania prewencyjno-kontrolne. Alkomat ujawnił trzech kierowców na „podwójnym gazie”.

Wczoraj na terenie pow. świdnickiego prowadzone były działania prewencyjno-kontrolne „Alkohol i Narkotyki”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej jednostki skontrolowali kilkuset kierowców pod kątem ich stanu trzeźwości. Łącznie wpadło trzech kierowców na „podwójnym gazie”, dwóch z pojazdów osobowych oraz kierujący jednośladem. Rekordzista, kierowca pojazdu osobowego marki Audi miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu.

Stróże prawa kontrolowali także posiadane przez kierujących wymagane dokumenty. Sprawdzali także sposób przewożenia pasażerów, korzystania z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo, w godzinach popołudniowych w miejscowości Dorohucza w obszarze zabudowanym na pomiar prędkości wpadła kierująca pojazdem marki Peugeot, która nie zbyt długo cieszyła się posiadaniem prawa jazdy. Jej auto, w terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechało z prędkością 101 km/h. 18-latka została ukarana wysokim mandatem karnym oraz punktami karnymi.  Funkcjonariusze za pokwitowaniem zatrzymali jej prawo jazdy.

KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/09/68-93786-1024x787.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/09/68-93786-300x300.jpgredAKTUALNOŚCI"Alkohol i narkotyki",działania prewencyjno-kontrolne,KPP Świdnik,nietrzeźwi kierowcy
Kilkuset kierowców sprawdzili pod kątem stanu trzeźwości świdniccy policjanci. Wczoraj na terenie pow. świdnickiego w trosce o bezpieczeństwo osób na drodze prowadzone były działania prewencyjno-kontrolne. Alkomat ujawnił trzech kierowców na 'podwójnym gazie'. Wczoraj na terenie pow. świdnickiego prowadzone były działania prewencyjno-kontrolne „Alkohol i Narkotyki”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej jednostki...