dsc02549Wczoraj w I LO w Świdniku odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej 2016 w powiecie świdnickim. Uroczystość została przygotowana przez dwie szkoły: I LO im. W. Broniewskiego i Z S nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku. Gości przywitał dyrektor I LO w Świdniku – Stanisław Stefańczyk. – Chciałbym złożyć wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy otrzymają w dniu dzisiejszym odznaczenia i nagrody najlepsze życzenia. Gratuluję i życzę, by Państwo spotkali się z dobrymi wspomnieniami swoich uczniów, a w szczególności absolwentów.- takie słowa skierował Stefańczyk do przybyłych na uroczystość nauczycieli. Ciepłe słowa popłynęły również z ust starosty, Dariusza Kołodziejczyka– W tym szczególnym dniu chylę czoła za to, co robicie, jak wychowujecie naszych uczniów, jak pięknie promujecie nie tylko oświatę, ale i nasz powiat. Dziękuję również za to, że podjęliście współpracę z Zarządem Powiatu Świdnickiego- powiedział starosta. W swoim przemówieniu podkreślił także realizację projektów i inwestycji infrastrukturalnych, które w przyszłości przyczynią się do coraz wyższego poziomu nauczania. Wicestarosta powiatu Waldemar Białowąs podzielił się z zebranymi gośćmi dobrą informacją. Powiat Świdnicki otrzymał certyfikat przyznany w VI edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „ Samorządowy Lider Edukacji”. Certyfikat potwierdza, że wyróżniona jednostka samorządu podejmuje nowoczesne, efektywne i innowacyjne działania w dziedzinie lokalnej polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą.- Synteza zawiera kilkadziesiąt stron, gdzie są zawarte wszystkie działania naszych jednostek i one zostały docenione- podkreślił Waldemar Białowąs. dsc02561Wicestarosta wspomniał również o najnowszych inwestycjach, o budowie hali przy I LO oraz kortów tenisowych przy PCEZ, a także o aplikowaniu o środki unijne, wspierające różne działania placówek.- To wspaniały dzień, podsumowania wspólnej pracy i owoców tej pracy. Udowadnia nam wszystkim, że współpraca na każdym szczeblu daje doskonałe efekty.- powiedział Białowąs.

Podczas uroczystości nastąpiło ślubowanie nauczycieli, którzy od 2016 roku uzyskali awans na stopień nauczyciela mianowanego, a byli to:- Małgorzata Wójcik, nauczyciel ZS w Trawnikach, Katarzyna Jasińska – logopeda PPP w Świdniku, Karolina Kuszewska – psycholog w PPP w Świdniku, Monika Prokop – psycholog w PCEZ.

Wręczenia aktów mianowania dla nauczycieli dokonał starosta Dariusz Kołodziejczyk. W tym roku uhonorowano także „ Zasłużonych dla Województwa Lubelskiego”. Odznaczenia otrzymały: Beata Michniewicz – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Elżbieta Krupa- wicedyrektor Specjalnego Ośrodka w Świdniku. dsc02621Wręczono także nagrody Starosty Świdnickiego dyrektorom szkół i placówek oświatowych Powiatu, a otrzymali je: Stanisław Stefańczyk – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku, Anna Goral – dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku, Waldemar Szałek – dyrektor Zespołu Szkół w Piaskach, Beata Michniewicz – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku, Maria Wójcik- Baluk – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozicach Dolnych, Dariusz Szałaj – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świdniku. Listy gratulacyjne otrzymali- Katarzyna Balcerek – dyrektor Zespołu Szkół w Trawnikach i Krzysztof Gałan – dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Świdniku.

Starosta Dariusz Kołodziejczyk i wicestarosta Waldemar Białowąs wręczyli nagrody Starosty Świdnickiego nauczycielom szkół i placówek oświatowych. Otrzymali je:

– Jolanta Kołodziejczyk – I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku

– Agnieszka Dziedzic – ZS nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku

– Irena Niedużak – Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku

– Beata Kędrak – ZS w Piaskach

– Urszula Siedlecka – ZS w Trawnikach

– Dorota Żurek – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świdniku

– Monika Nowosad – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kozicach Dolnych

– Katarzyna Jasińska – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świdniku.

Dwoje nagrody przyznali także wszyscy dyrektorzy szkół swoim nauczycielom.

Zapisz

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/DSC02549-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/DSC02549-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIEDUKACJADariusz Kołodziejczyk,dzień nauczyciela,I LO,nagrody Starosty Świdnickiego,Waldemar Białowąs,ZS nr 1 im. C. K. Norwida
Wczoraj w I LO w Świdniku odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej 2016 w powiecie świdnickim. Uroczystość została przygotowana przez dwie szkoły: I LO im. W. Broniewskiego i Z S nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku. Gości przywitał dyrektor I LO w Świdniku - Stanisław Stefańczyk....