KAPITALNA FORMA MŁODZIKÓW AVII

Komplet siedmiu zwycięstw i 21 punktów w pierwszych siedmiu meczach sezonu 2016/2017. Do tego stosunek bramek: 24 strzelone i tylko 6 straconych. Takim bilansem legitymuje się piłkarska drużyna młodzików starszych Gminno-Powiatowego Towarzystwa Sportowego Avia Świdnik rywalizująca w Lidze Wojewódzkiej. Podopieczni trenera Tomasza Króla na półmetku rundy jesiennej mogą się pochwalić najlepszym dorobkiem spośród wszystkich grup młodzieżowych świdnickiego klubu.
Mali futboliści Avii pokonali kolejno: Orlęta Radzyń Podlaski 2:0 (bramki: Adrian Leszczyński 17′, Filip Olejnik 38′), Wisłę Puławy 4:1 (Dominik Nigro 7′, 18′, Adrian Leszczyński 11′, Klaudiusz Sypeń 21′), Widok Lublin 3:1 (Dominik Nigro 6′, Dawid Marek 38′, Klaudiusz Sypeń 47′), Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:2 (Filip Olejnik 53′, 55′, Jakub Najda 13′), Sygnał Lublin 2:1 (Dawid Marek 20′, Adrian Leszczyński 33′), Puławiaka Puławy aż 8:0 (Adrian Leszczyński 2′, 42′, 58′, Dominik Nigro 10′, 19′, Dawid Marek 6′, 30′, Filip Olejnik 41′) i TOP 54 Biała Podlaska 2:1 (Dawid Marek 8′, Adrian Leszczyński 18′).
Pierwszą bramkę dla Avii w tym ostatnim meczu po pięknej akcji strzelił Dawid Marek. Asystę przy tym golu zaliczył Dominik Nigro. Dziesięć minut później Nigro wykonywał rzut wolny. Bramkarz po jego strzale odbił piłkę wprost pod nogi Adriana Leszczyńskiego, który bez problemów podwyższył wynik na 2:0. Pod koniec pierwszej połowy goście zdobyli bramkę kontaktową z rzutu karnego. W drugiej połowie mecz był bardzo wyrównany i żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku. Wielkie brawa i gratulacje dla chłopaków oraz trenera! Oby tak dalej!