Beata Szydło: to jest nasza wspólna sprawa <br>Fot.PAP/P.Supernak
Beata Szydło: to jest nasza wspólna sprawa
Fot.PAP/P.Supernak

 

– Pani minister Zalewska przez cały rok konsultowała te założenia w różnych środowiskach związanych z oświatą – powiedziała premier w wywiadzie dla TVP.

Podkreśliła, że reformy oświatowej nie da się przeprowadzić bez nauczycieli, samorządowców i rodziców.

– To jest nasza wspólna sprawa. Potrzebni są nam i nauczyciele, potrzebni są nam rodzice, samorządowcy. Dlatego myślę, że forma, którą zaproponowała pani minister Zalewska, która zaprosiła na jutro na rozmowę na temat m.in. tej reformy przedstawicieli związków zawodowych – to jest właśnie dobra droga. Usiądźmy przy stole, porozmawiajmy jak to zrobić, bo jesteśmy tutaj od siebie wszyscy uzależnieni” – powiedziała.

Dzisiaj w 17 miastach związkowcy z ZNP mają protestować przeciw reformie edukacji. Związkowcy chcą społecznego porozumienia co do zakresu, skali i tempa wprowadzania zmian. Jak zaznaczyła szefowa rządu, polska szkoła i oświata reformy potrzebuje. Pytana o obawy związkowców dotyczące ewentualnych zwolnień, w związku z reformą, premier powiedziała, że zwolnienia nauczycieli są wynikiem przede wszystkim niżu demograficznego.

– Jeżeli my nie przeprowadzimy m.in. tych proponowanych zmian, które proponujemy w reformie, to tych zwolnień nie unikniemy. Reforma jest m.in. po to, żeby zwolnień nie było. W ocenie rządu, reforma przygotowana przez panią minister Zalewską m.in. ma zabezpieczyć miejsca pracy dla nauczycieli – dodała.

http://kurier.pap.pl

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/zsas.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/zsas-300x263.jpgredAKTUALNOŚCIZ KrajuBeata Szydło,protest ZNP,reforma oświatowa,ZNP
Rząd jest zdecydowany przeprowadzić reformę oświatową - zapewniła w niedzielę premier Beata Szydło. Dodała, że reforma jest dobrze przygotowana, ma m.in. zabezpieczyć miejsca pracy dla nauczycieli. Beata Szydło: to jest nasza wspólna sprawa Fot.PAP/P.Supernak   - Pani minister Zalewska przez cały rok konsultowała te założenia w różnych środowiskach związanych z oświatą - powiedziała...