tam-gdzie-stare-laczy-sie-z-nowymMuzeum w Mełgwi działa od wielu lat, sukcesywnie wzbogacane eksponatami również przez mieszkańców gminy. Dotąd odwiedzane przez wtajemniczonych, teraz ma szansę stać się popularne i docenione przez dużo szersze grono odbiorców.

Stowarzyszenie LGD „Dolina Giełczwi” w ramach realizacji projektu „Tam, gdzie stare łączy się z nowym”, uruchomiło portal wirtualnego muzeum „Izby Pamiątek Regionalnych w Mełgwi” (www.muzeummelgiew.pl), udostępniając dotychczas zgromadzone zasoby historii lokalnej z gminy Mełgiew.

Oznacza to, że pamiątki można oglądać wirtualnie, czytając opisy poszczególnych eksponatów, jak również realnie w Mełgwi, jak dotychczas. Izba Pamiątek Regionalnych mieści się w starym kościele w Mełgwi i jest obsługiwana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mełgwi.

W zbiorach jest 360 eksponatów, głównie z XIX w. Wśród nich przedmioty użytkowe, monety czy militaria.

– Do tej pory można było eksponaty oglądać po uprzednim umówieniu wizyty. Nie było nikogo kto opowiedziałby o nich. W tej chwili jest możliwość dokładniejszego zapoznania się z historią poprzez dokładne opisy poszczególnych pamiątek w wirtualnym muzeum – mówi Agnieszka Rudawska, dyrektor biura LGD Dolina Giełczwi. – Liczymy na to, że portal bezpośrednio wpłynie na popularyzację wiedzy o historii, tradycjach i kulturze lokalnej wśród mieszkańców obszaru, głównie wśród młodego pokolenia. – dodaje.

Dzięki budowie portalu internetowego do wirtualnego zwiedzania Izba Pamiątek Regionalnych została „otwarta” i może udostępniać zgromadzone zasoby historii lokalnej szerokiemu gronu odbiorców.

W działaniach informacyjnych inicjatora przedsięwzięcia wspomogli: Urząd Gminy Mełgiew, Starostwo Powiatowe w Świdniku, Gminna Biblioteka Publiczna, Parafia w Mełgwi, Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi i lokalne szkoły.

Do realizacji zadań w ramach projektu, głównie prac przygotowawczych i inwentaryzacyjnych zostali zaproszeni mieszkańcy gminy Mełgiew i okolic.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/Tam-gdzie-stare......łączy-się-z-nowym.pnghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/Tam-gdzie-stare......łączy-się-z-nowym-300x300.pngD.C.AKTUALNOŚCIAgnieszka Rudawska,Izba Pamiątek Regionalnych,LGD Dolina Giełczwi,Muzeum wirtualne w Mełgwi
Muzeum w Mełgwi działa od wielu lat, sukcesywnie wzbogacane eksponatami również przez mieszkańców gminy. Dotąd odwiedzane przez wtajemniczonych, teraz ma szansę stać się popularne i docenione przez dużo szersze grono odbiorców. Stowarzyszenie LGD „Dolina Giełczwi” w ramach realizacji projektu „Tam, gdzie stare łączy się z nowym”, uruchomiło portal wirtualnego muzeum...