Za znaczne przekroczenie prędkości jazdy w terenie zabudowanym może grozić nawet utrata prawa jazdy na trzy miesiące, wysoki mandat karny i punkty karne. Niestety w dalszym ciągu trafiają się kierowcy, którym brakuje wyobraźni na drodze. Wczoraj, w miejscowości Krzesimów, nieopodal szkoły, policjanci zatrzymali dwa auta, które jechały z prędkością 114 i 72 km/h.

Wczoraj, tuż przed godz. 11.00, w miejscowości Krzesimów policjanci świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault Kangoo. Kierowcą po wylegitymowaniu okazała się 42-letnia mieszkanka gm. Urszulin. Jak wskazał miernik prędkości jechała w terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, z prędkością 114 km/h. Kobieta za zbyt szybką jazdę otrzymała wysoki mandat karny oraz punkty karne. Ponadto w trybie administracyjnym zostanie jej zatrzymane prawo jazdy.

W niespełna godzinę później na radar prędkości „wpadł” pojazd marki Renault Megane, za kierownicą, którego siedziała 51-letnia mieszkanka Łęcznej. Jej auto jechało z prędkością 77 km/h w terenie, gdzie obowiązuje jazda prędkości do 50 km/h. Sprawą 51 – latki zajmie się sąd.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, ze na drodze nie jesteśmy sami. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. A kierując się ostrożnością i zasadą ograniczonego zaufania budujemy bezpieczeństwo na drodze.

KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/policja3-1024x620.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/policja3-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKPP Świdnik,Krzesimów,nadmierna prędkość,zatrzymane prawo jazdy
Za znaczne przekroczenie prędkości jazdy w terenie zabudowanym może grozić nawet utrata prawa jazdy na trzy miesiące, wysoki mandat karny i punkty karne. Niestety w dalszym ciągu trafiają się kierowcy, którym brakuje wyobraźni na drodze. Wczoraj, w miejscowości Krzesimów, nieopodal szkoły, policjanci zatrzymali dwa auta, które jechały z prędkością...