dsc_0197Teatr, balet, zajęcia plastyczne? A może szachy albo gra na perkusji? Rodzice wychodzą z siebie by znaleźć dla swoich pociech odpowiednie zajęcia dodatkowe, które nie znudzą ich po kilku spotkaniach, a być może staną się życiową pasją.

Zajęcia dodatkowe, choć często trudno wpleść je w plan tygodnia, mają ważne zadania do spełnienia – wartościowe zajęcie wolnego czasu. Przede wszystkim dziecko poznaje ludzi o podobnych zainteresowaniach do niego, uczy się funkcjonować w grupie, nawiązuje znajomości, poznaje siebie – swoje pasje. Ponadto uczy się organizować sobie czas, dzieląc go między obowiązki i przyjemności.

Ale trzeba pamiętać o jednej, najważniejszej zasadzie: zajęcia pozalekcyjne mają być dla dziecka przyjemnością. Muszą też być dobrane do jego wieku i predyspozycji. Przedstawiamy wybrane propozycje w poszczególnych gminach naszego powiatu.

MCK Piaski

Centrum Kultury w Piaskach oferuje zajęcia plastyczne dla różnych grup wiekowych z zastosowaniem wielu technik plastycznych, odbywają się one dwa razy w tygodniu. MCK stawia też na taniec. Dwa razy w tygodniu tańczy grupa dziecięca oraz młodzieżowa w stylu hip- hop. Zajęcia odbywają się w eMCeDance Studio. Współtworzenie Orkiestry Dętej z pewnością przyciąga swoją tradycją i splendorem. W jej skład wchodzą dzieci, młodzież i dorośli. Próby odbywają się w każdą niedzielę. Raz w tygodniu organizowane są także kierowane do dzieci w wieku przedszkolnym zajęcia „Przy muzyce o instrumentach”.

Oprócz tego każdy może skorzystać po lekcjach z zajęć świetlicowych, takich jak: bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, siłownia czy sekcja brydżowa.
GOK Mełgiew

Zajęcia taneczne dostępne są tu już dla dzieci przedszkolnych – od 3 lat. Disco, freestyle, hip- hop, ale także taniec ludowy. Oprócz tego GOK oferuje zajęcia plastyczne, modelarskie i grę na instrumentach, takich jak pianino, gitara czy perkusja. Jest też możliwość nauki na instrumentach dętych, by mieć możliwość dołączenia do prężnie działającej Orkiestry Dętej w Mełgwi, laureata pierwszego miejsca w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP.

Stowarzyszenia Wsi Franciszków

Według planów twórców stowarzyszenia, od października w piątki ruszają zajęcia plastyczne w świetlicy wiejskiej. W planach jest także ciekawy cykl 10 spotkań dotyczących kultury narodowej pt. „Wędrówki taneczne po Polsce” dla dzieci w wieku szkoły podstawowej, ruszy gdy zbiorą się chętni.

Paulina Niezbecka – Prezes Stowarzyszenia Wsi Franciszków zapewnia, że zajęcia są bezpłatne. Środki pochodzą z pożytku publicznego Gminy Mełgiew.

GOK Trawniki

Street dance, hip- hop, break dance, house locking dancehall z Bogie i Jamnikiem – do wyboru, do koloru. Grupy to: Dziecięca 5-8l., juniorzy 9-12 l., młodzież 13-29l. I seniorzy od 30l. A więc ograniczeń wiekowych nie ma. Organizowane są też zajecia plastyczno-rękodzielnicze dla dwóch grup poniżej lub powyżej 10 lat. Natomiast zapisy do Orkiestry Dętej przy GOK Trawniki – od VI kl.

Rybczewice

Zespół Szkół w Rybczewicach oferuje ciekawe zajęcia w formie kół zainteresowań, np. koło rękodzieła artystycznego lub fotografii, gdzie dziecko zdobywa wiedzę i umiejętności niezbędne, by wykonywać ciekawe i poprawne technicznie zdjęcia. Atrakcyjny wydaje się również klub przyrodnika. Działa tu też koło taneczne i zespół wokalny, a miłośników ruchu warto zapisać do Szkolnego Klubu Sportowego. Szkoła organizuje również warsztaty plastyczne.

Koszt zajęć pozalekcyjnych, na które zwróciliśmy uwagę to ok. 25-40 zł za miesiąc przy zajęciach raz w tygodniu lub 60-80 zł za wybrane zajęcia przy częstotliwości dwa razy na tydzień. Niektóre z powyższych są bezpłatne. Warto zapytać o ulgę dla posiadaczy karty dużej rodziny. Życzymy trafnego wyboru i konsekwencji – dzieciom i rodzicom.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/DSC_0197-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/10/DSC_0197-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKAGOK Mełgiew,GOK TRAWNIKI,MCK Piaski,Stowarzyszenia Wsi Franciszków,zajęcia pozaszkolne,Zespół Szkół w Rybczewicach
Teatr, balet, zajęcia plastyczne? A może szachy albo gra na perkusji? Rodzice wychodzą z siebie by znaleźć dla swoich pociech odpowiednie zajęcia dodatkowe, które nie znudzą ich po kilku spotkaniach, a być może staną się życiową pasją. Zajęcia dodatkowe, choć często trudno wpleść je w plan tygodnia, mają ważne zadania...