wience2Urząd Miasta w Świdniku nie wydał pozwolenia na zorganizowanie zgromadzenia publicznego w trakcie jutrzejszej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy. W związku z tym wydarzeniem działacze lubelskiego KOD-u chcieli pojawić się w Świdniku.

– Wszędzie, gdzie pojawia się prezydent jesteśmy i my. Przypominamy, że jest strażnikiem Konstytucji, która jest ostatnio nader często łamana. Planowaliśmy stanąć z naszymi transparentami i Konstytucją. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że będziemy bronić demokracji.- powiedział Bartosz Sierpniowski, koordynator lubelskiego KOD-u.

Wczoraj działacze lubelskiego KOD-u złożyli zawiadomienie o zamiarze organizacji zgromadzenia publicznego w postępowaniu uproszczonym. Odpowiedź była odmowna.- W żadnym urzędzie nie było takiego problemu. Pani naczelnik, Marzena Kasperska pozwoliła sobie na własną interpretację przepisów.- mówi Sierpniowski.

„ (…) zawiadomienie nie spełniło określonego w ustawie terminu powiadomienia gminy o zamiarze organizacji zgromadzenia” – czytamy w piśmie z UM w Świdniku. Takie wydarzenie należy zgłosić na dwa dni przed jego organizacją. W tym przypadku, zdaniem miejskich urzędników, do 8 listopada do godz. 23.59.

– Mimo poprawnie zgłoszonego zgromadzenia publicznego, odmówiono zarejestrowania go w BIP powiadamiając mnie za pomocą „listu”. Ich interpretacja terminu „DWA DNI” będzie zweryfikowana przez Sąd Okręgowy w Lublinie, w którym o 11.00 (red. 10. 11. 2016) zaskarżam „decyzję” i wnoszę o zarejestrowanie zgromadzenia publicznego.- dodaje Sierpniowski.

W odwołaniu B. Sierpniowski zarzuca min.- „ (…) celowe niezgodne z przepisami interpretowanie ustawowego terminu 2 dni- jako 3 dni (…) niezachowanie wymogów formalnych decyzji i sporządzenie jej w formie prywatnego listu, niepouczenie o środkach odwoławczych od decyzji (…)”.  Sąd na rozpatrzenie wniosku będzie miał 24 godziny.

[AKTUALIZACJA]
Spektakularna sądowa klapa miejskich urzędników – KOD będzie manifestował
http://lsw24.pl/2016/11/spektakularna-sadowa-klapa-miejskich-urzednikow-kod-bedzie-manifestowal/

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/11/wience2.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/11/wience2-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIBartosz Sierpniowski,demonstracja KOD-u,KOD,wizyta prezydenta w Świdniku
Urząd Miasta w Świdniku nie wydał pozwolenia na zorganizowanie zgromadzenia publicznego w trakcie jutrzejszej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy. W związku z tym wydarzeniem działacze lubelskiego KOD-u chcieli pojawić się w Świdniku. - Wszędzie, gdzie pojawia się prezydent jesteśmy i my. Przypominamy, że jest strażnikiem Konstytucji, która jest ostatnio nader często...