dsc02766Dzisiaj w restauracji Lachówka odbył się I Wojewódzki Przegląd Piosenek dla Nauczycieli pod hasłem „Śpiewać każdy może, nauczyciel też nie gorzej”. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku, który zadbał także o poczęstunek dla gości. Na scenie zaprezentowało się ponad 90-ciu nauczycieli ze szkół województwa lubelskiego, których oceniało jury w składzie: Dariusz Tokarzewski, Beata Olszańska, Elżbieta Pałka i Waldemar Białowąs.

– Sam jestem pedagogiem i wiem, jak ważne jest przełamywanie barier między nauczycielem, a uczniem. Istotne w tym spotkaniu jest to, by pokazać, że nauczyciel to osoba, która także ma swoje pasje, zainteresowania i talenty. Dzisiejszy festiwal jest wielką zabawą, ale i artystyczną rywalizacją. Ważne, by uzmysłowić uczniom, że edukacja to także świetna zabawa.- powiedział pomysłodawca imprezy, wicestarosta Waldemar Białowąs.

Podczas dzisiejszej imprezy wystąpił gość specjalny – Mariusz Matera, wokalista współpracujący z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Swoim patronatem przegląd objął Marszałek Województwa Lubelskiego. To pierwsza tego typu impreza w naszym regionie.- Wszyscy, którzy przyjęli zaproszenie na dzisiejszy przegląd zgodnie twierdzili, że po raz pierwszy spotykają się z tego typu imprezą. To dla nas wielki wyzwanie, ale mam nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych powiatu. Dzisiaj proponujemy rozrywkę w formie muzycznej. Następne imprezy mogą mieć zupełnie inny charakter. Chcemy promować różne talenty naszych pedagogów.- powiedział organizator przeglądu, dyrektor Z S nr 1 w Świdniku, Krzysztof Gałan.

dsc_9081

W przerwie części konkursowej mogliśmy podziwiać serwis synchroniczny,  zaprezentowany przez uczniów „Norwida”, którzy niedawno wzięli udział w IX Mistrzostwach Polski Kelnerów „Junior Waiter” 2016, z których powrócili z wysoką szóstą lokatą!

Ponad 90-ciu nauczycieli ze szkół województwa lubelskiego wystąpiło w 2 kategoriach: solista i zespół. Na wszystkich czekały pamiątkowe statuetki, a dla najlepszych nagrody. Repertuar był dowolny, chociaż o zróżnicowanym tempie.

Wśród zespołów najlepsi okazali się:

  1. PCEZ w Świdniku z zespołem- The teachers
  2. ZS na 1 w Świdniku, z zespołem- Norwid
  3. SOSW w Świdniku.

Jury wyróżniło Szkołę Podstawową w Zofiówce.

Wyróżnienie starosty otrzymała Magdalena Furgała.

Wśród solistów najlepsza była Liliana Sosnowska, druga Edyta Bałaban, a trzeci Rajmund Koch.

Serdecznie gratulujemy!

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/11/DSC_9081-1024x684.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/11/DSC_9081-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKAI Wojewódzki Przegląd Piosenek dla Nauczycieli,konkurs piosenka dla nauczycieli,Krzysztof Gałan,Waldemar Białowąs
Dzisiaj w restauracji Lachówka odbył się I Wojewódzki Przegląd Piosenek dla Nauczycieli pod hasłem 'Śpiewać każdy może, nauczyciel też nie gorzej”. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku, który zadbał także o poczęstunek dla gości. Na scenie zaprezentowało się ponad 90-ciu nauczycieli ze...