dsc_0117Kierowców podróżujących ul. Racławicką w Świdniku od kilku dni miło zaskakują światełka w asfalcie przed przejściami. Nowe oblicze zyskały też pasy pomalowane na biało czerwono.

Zgodnie z zapowiedzią Powiat wykonał diodowe oświetlenie na tej niebezpiecznej ulicy.

– Dwa przejścia dla pieszych na ul. Racławickiej wytypowane przez Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku jako najbardziej niebezpieczne, zostały oznakowane w kolorze biało–czerwonym. Od strony najazdowej zamontowano punktowe elementy solarne, tzw. aktywne kocie oczka. W ten sposób oznakowano także przejście na ul. Kosynierów na skrzyżowaniu z ul. Niepodległości. Rozpoczęto również procedury zmierzające do ustawienia na jednym z przejść na ul. Racławickiej aktywnych znaków, tzw. kroczący ludzik – informuje Jarosław Drozd, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego w Świdniku.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych w Świdniku Powiat wystąpił również na początku listopada do Burmistrza Miasta Świdnik z prośbą o zwiększenie natężenia oświetlenia drogowego, w szczególności na skrzyżowaniach oraz w obszarach przejść dla pieszych.

Dodatkowe oznakowanie przejścia dla pieszych na ul. Racławickiej to jednak dopiero początek dalszych działań.

– W przyszłym roku chcemy zlecić wykonanie dokumentacji projektowej, która będzie dotyczyć całościowego remontu ulicy Racławickiej wraz z infrastrukturą – przejść dla pieszych i chodników. Będzie to kompleksowy remont – wyjaśnia Jakub Osina, Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.

Obecnie zarząd powiatu omawia kompleksową koncepcję przebudowy ulicy, a dodatkowe oznakowanie to jedynie doraźne działanie dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców. Takim działaniem było również usunięcie niebezpiecznie zapadniętej studzienki na al. Racławickiej.

Jak zapewnia starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk. – Zarząd od początku docelowo planował generalny remont całej ulicy i do tego cały czas dążymy.

Władze starostwa planują wykonać tę inwestycję w ramach rządowego programu, na który samorządy mogą otrzymać dotację z budżetu państwa w zakresie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i gminnych.

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/11/DSC_0117-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/11/DSC_0117-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIDariusz Kołodziejczyk,Jakub Osina,Jarosław Drozd,oświetlenie przejść dla pieszych,ul. Racławicka
Kierowców podróżujących ul. Racławicką w Świdniku od kilku dni miło zaskakują światełka w asfalcie przed przejściami. Nowe oblicze zyskały też pasy pomalowane na biało czerwono. Zgodnie z zapowiedzią Powiat wykonał diodowe oświetlenie na tej niebezpiecznej ulicy. - Dwa przejścia dla pieszych na ul. Racławickiej wytypowane przez Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku...