piaski-1

Piaski

Jeszcze w tym roku w Piaskach, obok budynku UM powstać ma bezobsługowa wypożyczalnia z 20 rowerami. Na początku korzystanie z niej będzie bezpłatne. Druga taka stacja ma powstać w Mełgwi.

W ramach systemu Lubelski Rower Miejski wypożyczalnie funkcjonują już w Lublinie i Świdniku, jednak te planowane w Piaskach i Mełgwi nie będą do niego podłączone.

To nie wszystko. Gmina Piaski buduje również kompleks rekreacyjny w Gardzienicach, gdzie stanąć ma 14-metrowa wieża widokowa.

wierzchowiska-3

Wierzchowiska

W miejscowości Wierzchowiska planowana jest natomiast budowa placu zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna oraz miejsce na ognisko.

Jak informuje sekretarz Gminy Piaski Marcin Najda ,prace już trwają, a ich zakończenie planowane jest na koniec tego roku.

Przedsięwzięcia te realizowane są w ramach projektu „Marka lokalna szansą rozwoju przedsiębiorczości na Szlacheckim Szlaku w województwie lubelskim”, współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

 

gardzienice-2

Gardzienice

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/11/Wierzchowiska-3-1024x768.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/11/Wierzchowiska-3-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIgardzienice,kompleks rekreacyjny,Piaski,Wierzchowiska,wypożyczalnia rowerów
Jeszcze w tym roku w Piaskach, obok budynku UM powstać ma bezobsługowa wypożyczalnia z 20 rowerami. Na początku korzystanie z niej będzie bezpłatne. Druga taka stacja ma powstać w Mełgwi. W ramach systemu Lubelski Rower Miejski wypożyczalnie funkcjonują już w Lublinie i Świdniku, jednak te planowane w Piaskach i Mełgwi...