W piątek 11 listopada z okazji Święta Niepodległości do Świdnika przybędzie Prezydent RP Andrzej Duda. Ma śpiewać patriotyczne pieśni ze świdniczanami. Tego dnia uroczystości w Świdniku będą odbywały się na Placu Konstytucji 3 Maja.
Koncert pod hasłem „Patriotyczne Śpiewanie”, w którym uczestniczyć ma Andrzej Duda rozpocznie się o godz. 17.00, ale na plac można będzie wejść już o 16.00.

Wystąpią znani artyści, m.in. Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy”, Helicopters Brass Orchestra, chóry parafialne i liczni soliści. Na estradzie zaśpiewać ma ponad 500 wykonawców.
Prezydent na Placu Konstytucji ma pojawić się ok. godziny 17.00, by wygłosić okolicznościowe przemówienie.

Należy liczyć się z tym, że każda z wchodzących osób przejdzie kontrolę. Ulice Niepodległości i Wyszyńskiego będą w piątek zamknięte.

Wcześniej na Placu Konstytucji, tradycyjnie odbędą się „Biegi Niepodległości”. Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00. Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka zaprasza wszystkich do udziału w już XIV Biegach Niepodległości, które odbędą się w 12 kategoriach. Meta wszystkich biegów i start do biegu głównego, jak co roku, będą usytuowane na wysokości placu. Losowanie nagród dla uczestników zaplanowano na godz. 14.00.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/11/a-duda2-1024x655.pnghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/11/a-duda2-300x300.pngD.C.AKTUALNOŚCIAndrzej Duda w Świdniku,Biegi NIepodległości,Patriotyczne Śpiewanie,plac Konstytucji 3-go Maja,wizyta prezydenta w Świdniku
W piątek 11 listopada z okazji Święta Niepodległości do Świdnika przybędzie Prezydent RP Andrzej Duda. Ma śpiewać patriotyczne pieśni ze świdniczanami. Tego dnia uroczystości w Świdniku będą odbywały się na Placu Konstytucji 3 Maja. Koncert pod hasłem „Patriotyczne Śpiewanie”, w którym uczestniczyć ma Andrzej Duda rozpocznie się o godz. 17.00,...