dsc_9642W I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku ruszyła kolejna edycja akcji charytatywnej „Paczka mikołajkowa dla podopiecznych z domu dziecka w Tuligłowach”.

„Nasz Dom” im. Edmunda Bojanowskiego w miejscowości Tuligłowy (gm. Krasnystaw) to placówka opiekuńczo-wychowawcza, prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek, które opiekują się obecnie 37 dziećmi w wieku od 1 do 18 roku życia.

Zbierane są dla nich dary do mikołajkowych paczek – niespodzianek. Uczniów i nauczycieli z „Bronka” wspierają dsc_9627w tym kolejny już rok rodzice przedszkolaków z Przedszkola nr 4. Dziś dla najmłodszych odbył się charytatywny bal w sali gimnastycznej szkoły. Dzieci odwiedził ze słodkim prezentem wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs i skarbnik Jan Chabros.

Akcja kończy się 2 grudnia. Od tego momentu uzupełniane będą paczki prezentowe, aby 9 grudnia odwiedzić dom dziecka.

Każda klasa przygotuje dwie paczki, pozostałe – dla najmłodszych dzieci – stworzone będą z darów uzbieranych w ramach akcji.

Zbieramy: buty, obuwie sportowe, spodnie, dresy, bluzy, koszule, koszulki, getry, czapki zimowe, czapki dsc_9611z daszkiem, rękawiczki, szaliki, pidżamy, ciapy, spódnice –używane ale czyste i niezniszczone, bez dziur i plam
bielizna osobista, skarpety – tylko nowe
środki czystości – mydełka, żele pod prysznic, szampony, dezodoranty, antyperspiranty, oliwki
pampersy, chusteczki nawilżające
plecaki, torebki dziewczęce, piórniki, książki (wszelakie), gry, puzzle, zabawki, pluszaki, przybory szkolne, biżuteria dziewczęca.

Organizatorzy zapraszają do udziału w akcji uczniów, rodziców i wszystkich chętnych do pomocy mieszkańców Świdnika. Dary można przynosić do sekretariatu szkoły.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/11/DSC_9645-1024x684.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/11/DSC_9645-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIakcja charytatywna,bal charytatywny,Bronek,Dom Dziecka w Tuligłowach,paczka mikołajkowa,Przedszkole nr 4 w Świdniku
W I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku ruszyła kolejna edycja akcji charytatywnej „Paczka mikołajkowa dla podopiecznych z domu dziecka w Tuligłowach”. „Nasz Dom” im. Edmunda Bojanowskiego w miejscowości Tuligłowy (gm. Krasnystaw) to placówka opiekuńczo-wychowawcza, prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek, które opiekują się obecnie 37 dziećmi w wieku od 1...