ii-konkurs-piosenki_pcez003

I miejsce Paulina Kosowska

Dziś w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. 15 uczestników śpiewało w języku angielskim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim.

– Bardzo się cieszymy, że było tak wiele zgłoszeń młodzieży. Chcę zaznaczyć, że ten konkurs to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. To już drugie takie wydarzenie i z pewnością nie ostatnie. – zapewniła dyrektor PCEZ Anna Goral, podczas powitania gości.

– Ubiegłoroczny konkurs pokazał niezwykłe umiejętności młodzieży. Jeszcze w uszach brzmią wspaniałe występy z okazji niedawnego Przeglądu Piosenki dla Nauczycieli. Poprzeczka jest więc coraz wyżej. – ocenił wicestarosta Waldemar Białowąs.

ii-konkurs-piosenki_pcez004W skład jury weszli: Rafał Pydyś (nauczyciel śpiewu), Izabela Wojciechowska (nauczyciel języków obcych) oraz wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs. W imprezie uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Piaskach, Gimnazjum nr 1 w Świdniku, Gimnazjum nr 3 w Świdniku, Zespołu Szkół nr 1, Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej oraz z I LO w Świdniku.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Paulina Kosowska (Gimnazjum nr 3 w Świdniku)

II miejsce – Anna Futa (Gimnazjum nr 1 w Piaskach)

ii-konkurs-piosenki_pcez019III miejsce – Bartłomiej Klimek, Filip Trochonowicz, Kacper Kowalczyk, Maciej Oleksak (Gimnazjum nr 1 w Świdniku)

Wyróżnienia:

I wyróżnienie – Natalia Krysa (Zespół Szkół nr 1 w Świdniku )

II wyróżnienie – Maresz Miciuła (Gimnazjum nr 3 w Świdniku)
III wyróżnienie – Katarzyna Kusy i Karolina Czubak (Zespół Szkół nr 1 w Świdniku)

Nagrody dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdniku.

Nagrodę specjalną Członka Zarządu Powiatu Świdnickiego Jakuba ii-konkurs-piosenki_pcez021Osiny, z rąk sekretarza Powiatu Mariusza Wilka otrzymała Marta Mołdoch (Gimnazjum nr 1 w Piaskach).

– Wybór był bardzo trudny, bo poziom był naprawdę wysoki. Braliśmy pod uwagę umiejętności wokalne, językowe, ale też interpretację wykonywanego utworu. – tłumaczył członek jury, Waldemar Białowąs.

Zapowiedział też, że w III edycji konkursu za rok, występy oceniane będą w dwóch kategoriach: soliści i zespoły muzyczne oraz wprowadzone zostanie specjalne wyróżnienie publiczności.

 

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/11/II-konkurs-piosenki_pcez010-1024x678.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/11/II-konkurs-piosenki_pcez010-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKAAnna Goral,dr Jakub Osina,I Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej,konkurs,nagroda specjalna,PCEZ,Waldemar Białowąs,zdjęcia
Dziś w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. 15 uczestników śpiewało w języku angielskim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. – Bardzo się cieszymy, że było tak wiele zgłoszeń młodzieży. Chcę zaznaczyć, że ten konkurs to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. To już drugie...