Dziś w Targach Lublin rozpoczęła się XIII już edycja Targów Edukacyjnych. W uroczystości otwarcia udział wzięli m.in.: Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty, Krzysztof Grabczuk Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Ewa Dumkiewicz-Sprawka Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin, Krystyna Węclewicz-Grajek Prezes Zarządu Targów Lublin oraz Waldemar Białowąs Wicestarosta Świdnicki.

 

Na targach ofertę edukacyjną prezentują szkoły ponadgimnazjalne głównie z Województwa Lubelskiego i uczelnie wyższe z całej Polski. Powiat Świdnicki godnie reprezentują dwie szkoły: Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku i Zespół Szkół w Piaskach. Każda z nich przygotowała atrakcyjne stoiska, na których zachęca do nauki w swoich murach. – Mamy się czym pochwalić jeśli chodzi o powiatową oświatę – podkreślał Waldemar Białowąs – dla młodzieży mamy cały wachlarz kierunków kształcenia zarówno ogólnego, jak i zawodowego na najwyższym poziomie, bazę sportową, internaty, a także pełnych pasji nauczycieli, otwartych na młodzież i jej potrzeby. – podkreślał Wicestarosta.

Szkoły prześcigają się w prezentowaniu swoich atutów, stoiska są kolorowe i pełne muzyki. Chętni mogą skorzystać z profesjonalnego masażu, wykonać manicure lub poddać się zabiegom fryzjerskim. Na stoiskach pełno jest też smakowitych kąsków.

Warto odwiedzić targi, które odbywać się będą również jutro.

(dp)

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/02/DSC_0093-1-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/02/DSC_0093-1-300x300.jpgD.P.AKTUALNOŚCIEDUKACJAKrzysztof Grabczuk,Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej,Targi Edukacyjne 2017,Targi Lublin S.A.,Teresa Misiuk,Waldemar Białowąs,Zespół Szkół w Piaskach
Dziś w Targach Lublin rozpoczęła się XIII już edycja Targów Edukacyjnych. W uroczystości otwarcia udział wzięli m.in.: Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty, Krzysztof Grabczuk Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Ewa Dumkiewicz-Sprawka Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin, Krystyna Węclewicz-Grajek Prezes Zarządu Targów Lublin oraz Waldemar Białowąs Wicestarosta Świdnicki.   Na targach ofertę edukacyjną prezentują...