W najbliższą niedzielę 26 marca rozpocznie się runda rewanżowa na boiskach A klasy. Na tym szczeblu rozgrywkowym powiat świdnicki reprezentuje pięć drużyn. Inauguracja piłkarskiej wiosny najciekawiej zapowiada się na boisku w Siostrzytowie, gdzie miejscowy Huragan o godz. 14.15 rozpocznie derbowy pojedynek z Oleśnią Oleśniki.

Przeciwnikiem naszego zespołu będzie rywal zza miedzy i jednocześnie wicelider naszej III grupy rozgrywkowej. W pierwszej rundzie na boisku przeciwnika ulegliśmy dosyć łatwo 0:3. Runda wiosenna zapowiada się bardzo ciężko, zapowiadana wcześniej reforma, czyli zmniejszenie liczby grup A klasy z czterech do trzech wchodzi w życie po tym sezonie. Na przedsezonowym spotkaniu drużyn z klasy A zostały podane zasady spadków i ewentualnych baraży o zostanie w tej klasie rozgrywkowej. Jednak to co stanie się po rundzie będzie wiadomo najpewniej po zakończeniu rozgrywek. Chodzi tu o spadki z IV ligi do klasy okręgowej i ewentualne spadki z „okręgówki” do klasy A. Na tą chwilę bezpiecznym jest dopiero 10 miejsce, które zajmuje Zawisza Garbów z 15 punktami na koncie – czytany na oficjalnej stronie internetowej Huraganu Siostrzytów.

Pozostałe nasze drużyny zagrają na wyjazdach. Piłkarze Victorii Rybczewice w niedzielę 26 marca o godz. 15.00 rozpoczną rywalizację w Cycowie z tamtejszym Błękitem. Dzień wcześniej o godz. 14.00 swój pierwszy wiosenny mecz rozegrają rezerwy Avii Świdnik. Ich wyjazdowym rywalem będzie GLKS Michów.

W grupie IV A klasy rywalizują piłkarze LKS Wierzchowiska. Na inaugurację rundy wiosennej w sobotę 25 marca o godz. 11.00 rozpoczną mecz na własnym boisku z LZS Krężnica Jara.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/03/derby.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/03/derby-300x300.jpgredAKTUALNOŚCISPORTA klasa,Huragan Siostrzytów,Oleśnia Oleśniki
W najbliższą niedzielę 26 marca rozpocznie się runda rewanżowa na boiskach A klasy. Na tym szczeblu rozgrywkowym powiat świdnicki reprezentuje pięć drużyn. Inauguracja piłkarskiej wiosny najciekawiej zapowiada się na boisku w Siostrzytowie, gdzie miejscowy Huragan o godz. 14.15 rozpocznie derbowy pojedynek z Oleśnią Oleśniki. - Przeciwnikiem naszego zespołu będzie rywal...