Zwycięska inauguracja rezerw Avii

Podopieczni trenera Tomasza Bednaruka, jak na lidera przystało, rundę rewanżową piłkarskiej A klasy rozpoczęli od wygranej. Na wyjeździe w Michowie łatwo nie było, ale żółto-niebiescy w końcówce meczu z miejscowym GLKS-em zapewnili sobie komplet punktów. Dzięki tej wygranej świdniczanie w tabeli grupy III mają trzy „oczka” przewagi nad zajmującą drugą pozycję Oleśnią Oleśniki.

Bramki: Bartłomiej Radziewicz 2 (6′, 90’+2-rzut karny).

Avia II Świdnik: Patryk Jaroszek, Janusz Jędrych (85′ Mateusz Kozłowski), Bartłomiej Kozłowski, Konrad Podstawka, Rafał Feret, Daniel Wójcik (90′ Krzysztof Pałka), Łukasz Różycki, Dominik Szponar, Krystian Joć, Mateusz Kot (80′ Konrad Maziarczyk), Bartłomiej Radziewicz.

Prowadzenie dla naszego zespołu już w 6 minucie zdobył Bartłomiej Radziewicz. Gospodarze wyrównali w 18 minucie gry. Wynik remisowy 1:1 utrzymywał się do ostatnich minut. Dopiero w doliczonym czasie gry przyjezdni po raz drugi znaleźli sposób na golkipera Michowa i dzięki temu zgarnęli komplet cennych punktów. Rzut karny podyktowany za faul na Krystianie Jociu wykorzystał wspomniany Radziewicz.

– To był mecz walki. Gospodarze swoje mniejsze umiejętności czysto piłkarskie nadrabiali wolą walki i ambicją. Niestety często czynili to z przekroczeniem przepisów. Takich meczów w tej klasie rozgrywkowej czeka nas jeszcze sporo. Ten wygraliśmy i to jest dla nas najważniejsze – przyznał trener świdniczan, Tomasz Bednaruk.

Kolejny mecz Avia II rozegra w najbliższą niedzielę 2 kwietnia o godz. 11.00. Świdniczanie na własnym boisku będą podejmować GKS Niedźwiada.