W minioną sobotę, 8 kwietnia na Orliku przy ZS nr 1 w Świdniku odbył się II Charytatywny Turniej Służb Mundurowych z udziałem 8 ekip mundurowych. To już druga z czterech imprez sportowych na rzecz dzieci i młodzieży z Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „Nasz Dom” w Rybczewicach.

– Wpisowe przeznaczone jest na sfinansowanie wakacji dla młodzieży. – mówi wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs – Mecze okazały się bardzo zacięte i wyrównane, większość kończyła się remisem, a rozstrzygnięcia odbywały się rzutami karnymi – relacjonuje organizator.

II Turniej Charytatywny o Puchar Przechodni Wicestarosty Powiatu Świdnickiego Waldemara Białowąsa w piłce nożnej swoim patronatem objął znakomity piłkarz – Jacek Bąk, który na licytację przekazał dwie piłki ze swoim podpisem i koszulkę kadry narodowej z podpisami ówczesnych reprezentantów kraju. Licytacja wciąż trwa.

A oto wyniki sobotniej rywalizacji sportowej:

W finale Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe zdecydowanie pokonało Straż Miejską Lublin 3:0.
W meczu o brązowy medal KPP Opole pokonała OPP Lublin 2:0
Miejsca 4-8:
OPP Lublin

Areszt Śledczy Lublin
KMP I Lublin
KMP II Lublin
Straż Graniczna
Najlepszy strzelec: Kamil Baran WPR Lublin (7 bramek)
Najlepszy bramkarz: Kamil Gawroński OPP Lublin

– Wielkie podziękowania za współorganizację kieruję w stronę dyrektora Krzysztofa Gałana z ZS nr1 w Świdniku, Zbigniewa Furmana z TKFF z Omega Lublin oraz Andrzeja Marca ze Straży Miejskiej Lublin. Wielki szacunek dla uczestników za udział i za wsparcie akcji „Wakacje dla Dzieci”! – mówi Waldemar Białowąs.

Pierwszy z turniejów rozegrano 4 marca na boisku lubelskiej S.P nr 52 na Felinie. Kolejny, planowany jest już na początek maja.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/Meczz.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/Meczz-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIcharytatywny mecz,Dom Dziecka w Rybczewicach,II Charytatywny Turniej Służb Mundurowych,Wakacje dla Dzieci,Waldemar Białowąs
W minioną sobotę, 8 kwietnia na Orliku przy ZS nr 1 w Świdniku odbył się II Charytatywny Turniej Służb Mundurowych z udziałem 8 ekip mundurowych. To już druga z czterech imprez sportowych na rzecz dzieci i młodzieży z Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną 'Nasz Dom' w Rybczewicach. - Wpisowe...