Wczoraj w murach Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się uroczysta gala podsumowująca V edycję Projektu Certyfikacji Szkól „Szkoła Innowacji” i Konkurs „Lider Innowacji 2017”. Szkoły Powiatu Świdnickiego z gali wróciły bogatsze o nowe cenne wyróżnienia.

Liderem w ilości uzyskanych certyfikatów zostało I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku, które zostało wyróżnione aż w trzech najważniejszych kategoriach: „Szkoła – Lider Innowacji”, „Dyrektor- Lider Innowacji” oraz „Innowacyjna Inicjatywa – klasa politechniczna”. Szkoła otrzymała również, podobnie jak w roku ubiegłym, certyfikat innowacyjnej szkoły.

– Bycie liderem jest dla I Liceum niezwykłym zaszczytem. Sądzimy nieskromnie jednak, że szkoła w pełni zasłużyła sobie na ten tytuł.  – mówi Aneta Jagieła – wicedyrektor „Bronka” – Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym, uczniom, rodzicom oraz instytucjom współpracującym z nami za dobrą, rzetelną pracę. To sukces nas wszystkich!

Certyfikaty „Szkoła Innowacji” zdobyły dwie powiatowe placówki: Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej oraz Zespół Szkół Nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku.

Wyróżnienia z rąk Teresy Bogackiej – Kanclerz WSEI – odebrali dyrektorzy świdnickich szkół: Stanisław Stefańczyk (I LO), Anna Goral (PCEZ) oraz Krzysztof Gałan (ZS Nr 1).  Dodatkowo wyróżnienie w kategorii „Nauczyciel Lider Innowacji 2017” za wdrożenie ciekawych inicjatyw i przedsięwzięć otrzymała nauczycielka z ZS Nr 1 – Agnieszka Dziedzic.

– Nasze placówki są liderami w swoich dziedzinach – mówi wicestarosta Waldemar Białowąs – otrzymane wyróżnienia są tego potwierdzeniem. Staramy się we współpracy z dyrektorami i gronem pedagogicznym, aby szkoły dawały uczniom możliwości rozwoju na wielu płaszczyznach i aby zapewniały zawsze najwyższy poziom kształcenia, czy to ogólnego, czy zawodowego, w tym bardzo specjalistycznego, jak kierunki lotnicze w PCEZ czy klasa politechniczna i „Bronku”. Z takich szkół wszyscy możemy być dumni.

Organizatorem konkursu jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, a jego patronami Marszałek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski, Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk i Lubelski Kurator Oświaty – Teresa Misiuk. Celem programu jest wyróżnienie szkół województwa lubelskiego, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania. Zgłoszenie do konkursu to dowód, że szkoła jest innowacyjna w bardzo rożnych płaszczyznach od organizacyjnej począwszy na edukacyjnej i kulturalnej skończywszy oraz wspiera wszechstronny rozwój uczniów. Wyróżnione zostały placówki, które realizują kreatywne pomysły, inwestują we współpracę międzynarodową i wspierają edukację praktyczną dla rynku pracy.

Gratulujemy i życzymy powtórzenia tego sukcesu w przyszłym roku!

 

(dp)

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/fot-bronek-1024x685.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/fot-bronek-300x300.jpgD.P.AKTUALNOŚCIEDUKACJAAneta Jagieła,Anna Goral,I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku,Krzysztof Gałan,Lider Innowacji 2017,Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej,Stanisław Stefańczyk,szkola innowacji,Teresa Bogacka,Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji,Zespół Szkół im. C. K. Norwida w Świdniku
Wczoraj w murach Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się uroczysta gala podsumowująca V edycję Projektu Certyfikacji Szkól „Szkoła Innowacji” i Konkurs „Lider Innowacji 2017”. Szkoły Powiatu Świdnickiego z gali wróciły bogatsze o nowe cenne wyróżnienia. Liderem w ilości uzyskanych certyfikatów zostało I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego...