Ponad 400 gimnazjalistów z powiatu świdnickiego i nie tylko odwiedziło dziś gościnne progi Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku.

Uczniowie przybyli tłumnie na Dzień Otwarty szkoły, w której z tej okazji na gości czekało wiele atrakcji. W programie znalazł się cykl zajęć praktycznych w formie warsztatów w specjalistycznych pracowniach Centrum Kształcenia Praktycznego oraz w budynku głównym szkoły.

– Każdy z gości otrzymał specjalny druczek, na którym po odbyciu poszczególnych warsztatów od prowadzącego je nauczyciela dostawał pieczątkę z 1 literą. Zebrany komplet pieczątek układał się w hasło „PCEZ WITA”  – mówi dyrektor szkoły – Anna Goral – zebranie wszystkich pieczątek to rodzaj symbolicznej gwarancji, że gimnazjalista jest odpowiednio przygotowany do rozpoczęcia nauki w naszej szkole – dodaje.

Dyrektor szkoły zachęcała przybyłych licznie uczniów do podjęcia nauki w tej największej w powiecie, kształcącej w zawodach placówce. Opowiadała o jej bogatym wyposażeniu dydaktycznym, doskonałej infrastrukturze sportowej, która wkrótce wzbogaci się o dodatkowo o całoroczne korty do tenisa ziemnego.

– Dodatkowym atutem szkoły jest skuteczne sięganie po środki zewnętrzne w tym unijne – mówił obecny podczas Dnia Otwartego wicestarosta Waldemar Białowąs – szczególnie ważną inwestycją, na którą w ostatnim czasie udało się pozyskać środki w kwocie prawie 3 mln zł jest remont Centrum Kształcenia Praktycznego. Dofinansowanie uzyskał też projekt pn. „Nowe umiejętności – nowe szanse na rynku pracy – doskonalenie umiejętności kadry nauczycielskiej i uczniów”, którego koszt to ponad 1 mln zł – dodawał Białowąs.

Wicestarosta podkreślił rolę współpracy PCEZ-u. z przedsiębiorstwami: podpisanie umów partnerskich z Przewozami Regionalnymi i Portem Lotniczym S.A., czy z uczelniami wyższymi, w tym ostatnio z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Wszystkie te działania podejmowane są po to , by oferta szkoły jak najdokładniej odpowiadała na potrzeby rynku pracy.

Poza zajęciami w szkole uczniowie mogli obejrzeć Szkolne Muzeum Lotnictwa oraz wzięli udział w spotkaniach diagnostycznych z lekarzem medycyny pracy oraz z doradcą zawodowym.

Dzisiejszy dzień był też okazją do uroczystego, oficjalnego wręczenia nagród dla laureatów Konkursu Wojewódzkiego Językowego pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Świdnickiego. Nagrody z rąk wicestarosty Waldemara Białowąsa otrzymali:

Miejsce I:

Agata Sokołowska – Gimnazjum Nr 7 im. J. Kochanowskiego w Lublinie – nauczyciel przygotowujący: Agata Bielak

Miejsce II (ex aequo):

Zuzanna Błaszczak – Gimnazjum Nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku – nauczyciel przygotowujący: Danuta Jabłońska

Błażej Wilkoławski – Gimnazjum Nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie – nauczyciel przygotowujący: Agata Poręba

Martyna Lipian – Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Suścu – nauczyciel przygotowujący: Barbara Jarczak

Finaliści:

Krzysztof Jastrzębski – Gimnazjum Nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie – nauczyciel przygotowujący: Agata Poręba

Wiktoria Brzozowska – Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Świdniku – nauczyciel przygotowujący: Lidia Zyskowska

Wiktoria Ożga – Zespół Szkół w Majdanie Sopockim Pierwszym – nauczyciel przygotowujący: Agata Kudełka

Emilia Denis – Gimnazjum Nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku – nauczyciel przygotowujący: Danuta Jabłońska

 

(dp)

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/DSC_2237-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/DSC_2237-300x300.jpgD.P.AKTUALNOŚCIEDUKACJAAnna Goral,Centrum Kształcenia Praktycznego,Dzień otwarty,Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej,Waldemar Białow
Ponad 400 gimnazjalistów z powiatu świdnickiego i nie tylko odwiedziło dziś gościnne progi Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku. Uczniowie przybyli tłumnie na Dzień Otwarty szkoły, w której z tej okazji na gości czekało wiele atrakcji. W programie znalazł się cykl zajęć praktycznych w formie warsztatów w...