Piaskovia odblokowała się w Bychawie

Piłkarze Piaskovii wiosną znacznie lepiej radzą sobie na wyjazdach niż na własnym boisku. Jak do tej pory w pięciu meczach rundy rewanżowej podopieczni trenera Grzegorza Osajkowskiego zdobyli sześć punktów. Wszystkie na obcych boiskach. Po wygranej 4:1 w Trzydniku Dużym z Płomieniem tym razem piaseccy futboliści w takich samych rozmiarach pokonali Granit w Bychawie.
Bramki: Łukasz Strug 2 (28′, 85′), Jakub Bomba (34′-rzut karny), samobójcza (61′).
Piaskovia: Jakub Błaszczak, Krzysztof Olender, Dawid Sowiński, Mateusz Ziętek (84′ Jakub Dąbrowski), Adam Słowik, Jakub Bomba, Wojciech Gawrylak, Tomasz Szklarz, Tomasz Belcarz (65′ Mateusz Wilk), Łukasz Strug (88′ Szymon Robak), Mykhailo Harkavka (78′ Tomasz Nowak).
Praktycznie od początku mecz kontrolowali przyjezdni. W 28 minucie po wyrzucie piłki z autu Piaskovia składnie rozegrała piłkę w trójkącie Mateusz ZiętekDawid Sowiński Tomasz Szklarz. Po dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego futbolówkę do siatki głową skierował Łukasz Strug. Sześć minut później kolejną, świetną akcję naszego zespołu chciał sfinalizować Mykhailo Harkavka. Niestety został sfaulowany z polu karnym. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna. Piłkę jedenaście metrów od bramki Granitu ustawił Jakub Bomba i nie dał szans golkiperowi rywali. Zawodnik Piaskovii zdobytą bramkę dedykował niedawno urodzonej córeczce.
Po przerwie gospodarze ruszyli do iście huraganowych ataków. Po jednym z nich zdobyli kontaktowe trafienie. Dziesięć minut później rzut rożny wykonywał Strug. Posłał piłkę na pole karne w taki sposób, że tam jeden z miejscowych wpakował ją do własnej bramki. Wynik na 4:1 po akcji rezerwowego Mateusza Wilka ustalił nie kto inny jak Strug. Dla młodego pomocnika Piaskovii była to już szesnasta bramka w bieżącym sezonie „okręgówki”. Wynik mógł jeszcze wyższy, ale po ładnej akcji Jakuba Dąbrowskiego popularny „Wilo” jedynie ostemplował poprzeczkę.
W najbliższą sobotę 22 kwietnia o godz. 15 na stadionie w Piaskach nasi piłkarze będą podejmować lidera tabeli klasy okręgowej czyli Wisłę II Puławy.