AKTUALNOŚCISPORT

Piaskovia „zgasiła” Płomień

Po dwóch porażkach na starcie rundy wiosennej, z Opolaninem w Opolu Lubelskim 0:1 oraz u siebie z MKS Ryki 0:5, drużyna seniorów Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia wreszcie odniosła pierwsze zwycięstwo w tym roku. Podopieczni trenera Grzegorza Osajkowskiego bez większych problemów pokonali Płomień Trzydnik Duży i to na jego boisku aż 4:1!
Bramki: Tomasz Belcarz (26′), Łukasz Strug (41′), Tomasz Nowak (48′), Tomasz Szklarz (73′).
Piaskovia: Jakub Błaszczak, Tomasz Belcarz (85′ Szymon Robak), Michał Czarnecki, Dawid Sowiński, Mateusz Ziętek, Łukasz Strug, Wojciech Gawryluk, Adam Słowik, Tomasz Szklarz, Tomasz Nowak (80′ Mateusz Kowalczyk), Mateusz Wilk.
Wyjazdowa potyczka z niżej notowanym w ligowej tabeli rywalem wcale nie była łatwa. Piaskovia bardzo chciała się „podnieść” mentalnie po klęsce sprzed tygodnia. Przed spotkaniem okazało się, że trener Grzegorz Osajkowski nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników. Pomimo tego cel na mecz w Trzydniku Dużym był tylko jeden – walka o trzy punkty!
Początek meczu upłynął na spokojnym „badaniu” swoich sił przez obie drużyny. W tym czasie stuprocentowej okazji nie wykorzystał Adam Słowik. Piłka po jego strzale z siedmiu metrów minimalnie minęła bramkę gospodarzy. Strzały z dystansu Tomasza Belcarza, Wojciecha Gawryluka czy Mateusza Wilka dosłownie o centymetry mijały bramkę bądź wyłapywał je golkiper miejscowych. W 26 minucie świetną akcję przeprowadził Tomasz Nowak, który lewą stroną przedarł się przy linii bocznej i świetnym 50- metrowym podaniem idealnie obsłużył zamykającego akcję Belcarza. Ten w pełnym biegu klatką piersiową z kilku metrów skierował piłkę do siatki. Radość przyjezdnych z prowadzenia trwała zaledwie cztery minuty. Gospodarze wyrównali po składnej kontrze.
Do szatni schodziliśmy jednak prowadząc 2:1. W minucie 41 minucie, nasz najlepszy strzelec czyli Łukasz Strug zdobył przepięknego gola. Uderzył z około 35 metrów z półwoleja, a futbolówka trafiła idealnie w okienko bramki rywali – przyznał po meczu trener Osajkowski.
Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie zrobiło się 3:1 dla gości. Po sprytnym zagraniu z rzutu rożnego w wykonaniu Tomasza Szklarza wynik podwyższył Nowak. W 73 minucie rezultat potyczki ustalił sam kapitan naszego zespołu. Asystę przy jego strzale z linii pola karnego zaliczył Nowak.
Kolejnym przeciwnikiem Piaskovii w walce o ligowe punkty będzie Janowianka Janów Lubelski. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę 8 kwietnia o godz. 14 w Piaskach.