27 kwietnia był dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Trawnikach dniem bardzo intensywnym. Szkoła w tym dniu otworzyła swoje podwoje dla gimnazjalistów goszcząc ich na Dniu Otwartym, a dodatkowo mimo deszczowej pogody odbyło się oficjalnie otwarcie wielofunkcyjnego boiska.

Uroczystość ze względu na pogodę przeniesiona została do budynku szkoły, gdzie odbyła się część oficjalna i występy artystyczne. W tak ważnym dla społeczności szkolnej dniu nie mogło zabraknąć sztandaru, który szkoła posiada od grudnia 2016 roku. Na scenie zaprezentowali młodzi wokaliści i cheerleaderki z Zespołu Szkół oraz Gimnazjum im. Polonii Francuskiej w Trawnikach.

Dyrektor Katarzyna Balcerek dziękowała zarządowi powiatu za zaangażowanie się w rozwój szkoły, poprzez rozbudowę jej bazy sportowej.

Wicestarosta Waldemar Białowąs podkreślał zalety trawnickiej szkoły – To szkoła kształcąca w wielu zawodach poszukiwanych na rynku pracy i chętnie podejmująca współpracę z przedsiębiorcami. Podkreślić trzeba współpracę z Przewozami Regionalnymi, Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Piaskach, czy obecnie nawiązywaną współpracę ze spółką, budującą Kopalnię im. J. karskiego w Powiecie Chełmskim – mówił wicestarosta – te działania przynoszą wymierne efekty w postaci zatrudnienia absolwentów tej szkoły.

– Boisko znacznie podniesie atrakcyjność Zespołu Szkół w Trawnikach i da nowe możliwości wszechstronnego rozwoju nie tylko młodzieży szkolnej, ale również mieszkańcom Gminy Trawniki, którzy w pełni mogą korzystać z nowo otwartego boiska – mówił starosta Dariusz Kołodziejczyk.

Także Daniel Baj – wicewójt Trawnik wyraził wdzięczność, że powstała inwestycja przeznaczona jest dla wszystkich mieszkańców Gminy i będzie obiektem integrującym lokalną społeczność.

Gospodyni uroczystości w prezencie od gości otrzymała piłki. Wstęgę na nowym obiekcie wraz z Panią Dyrektor przecięli starosta Dariusz Kołodziejczyk i wicestarosta Waldemar Białowąs. Boisko zostało również poświęcone przez księdza a trawnickiej parafii.

Z tej okazji odbył się turniej w piłkę nożną, który ze względu na deszcz został przeniesiony do hali sportowej Gimnazjum im. Polonii Francuskiej. Reprezentacja Powiatu Świdnickiego, w skład której weszli m.in. starosta Dariusz Kołodziejczyk, wicestarosta Waldemar Białowąs, radny Grzegorz Osajkowski i skarbnik Jan Chabros walczyła z reprezentacją Gminy Trawniki z wicewójtem Danielem Bajem na czele oraz uczniami Gimnazjum im. Polonii Francuskiej i Zespołu Szkół w Trawnikach. Mimo ogromnego zaangażowania samorządowców w grę, młodzież nie dała im szans. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyli uczniowie ZS Trawniki, miejsce II zdobyła reprezentacja Gimnazjum, III Powiatu Świdnickiego, zaś zaszczytne miejsce IV reprezentacja Gminy Trawniki.

 

Trawniki to jedyna gmina Powiatu, która nie miała Orlika. Nowy kompleks sportowy w Trawnikach składa się z: boiska do mini piłki nożnej, piłki ręcznej, z nawierzchnią z trawy syntetycznej, boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i siatkówki i 4-torowej bieżni o długości 60 m, pokrytej nawierzchnią syntetyczną poliuretanową, skoczni do skoku w dal i kortu do gry w tenisa ziemnego. Poza tym powstały też nowe chodniki i oświetlenie. Inwestycję, której koszt to 600 tys. zł w całości sfinansował Powiat Świdnicki.

 

(dp)

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/DSC_0259-1-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/DSC_0259-1-300x300.jpgD.P.AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORTboisko w Trawnikach,boisko wielofunkcyjne,Daniel Baj,Dariusz Kołodziejczyk,Gimnazjum im. Polonii Francuskiej w Trawnikach,Gmina Trawniki,Grzegorz Osajkowski,Jan Chabros,Katarzyna Balcerek,Starosta Powiatu Świdnickiego,Waldemar Białowąs,Zespół Szkół w Trawnikach
27 kwietnia był dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Trawnikach dniem bardzo intensywnym. Szkoła w tym dniu otworzyła swoje podwoje dla gimnazjalistów goszcząc ich na Dniu Otwartym, a dodatkowo mimo deszczowej pogody odbyło się oficjalnie otwarcie wielofunkcyjnego boiska. Uroczystość ze względu na pogodę przeniesiona została do budynku szkoły, gdzie odbyła...