Szpital w Świdniku otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowy sprzęt dla Oddziału Dziecięcego. To aparat EKG, kardiomonitor, cztery pompy infuzyjne i aparat do wizualizacji naczyń krwionośnych. Wartość aparatury szacowana jest na ok. 30 tys. zł.

-Dziękujemy Fundacji Jurka Owsiaka i wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do tak pięknego daru. To urządzenia bardzo wysokiej klasy i na pewno będą nam służyły wiele lat. Najważniejszy jest kardiomonitor. Pozwoli na ciągłe monitorowanie parametrów życia małego pacjenta, w przypadku gdy jest ono zagrożone – mówi Jacek Kamiński, dyrektor SP ZOZ w Świdniku.

Na dzieci trafiające do szpitala w Świdniku czeka kilkanaście urządzeń z serduszkiem, przekazywanych w poprzednich latach, wartych szacunkowo 240 tys zł.

-Nasze potrzeby są ogromne, dlatego całym sercem wspieram działania WOŚP-u, bo choć w części nas wspiera, tym bardziej, że przemysł medyczny bardzo szybko się rozwija i sprzęt szybko staje się przestarzały. Szpital nie mógłby pozwolić sobie na zakup aparatury, którą przekazano przez ostatnie lata. Te nowe, dobrej jakości urządzenia znacznie zwiększają nasze możliwości diagnostyczne – mówi Jacek Kamiński, dyrektor SP ZOZ w Świdniku.

Dyrektor Kamiński mówił też o świetnych perspektywach dla szpitala w najbliższym czasie. Rozpoczyna się bowiem nowy etap realizacji projektu w ramach RPO, który daje możliwość wyposażenia szpitali powiatowych w nowoczesny sprzęt medyczny. Stwarza to możliwości zakupu i montażu nowoczesnego tomografu komputerowego wraz z utworzeniem pracowni tomografu komputerowego.

Łączna kwota, przewidziana dla świdnickiego SP ZOZ, to prawie 7 mln. zł.

– Kwota wcześniej planowana dla szpitala – 6,2 mln zł, wzrosła o blisko 700 tys zł. Ok. 2 mln zł. zadeklarowane zostanie na modernizacje bloku operacyjnego ze sterylizacją. Niespełna milion przeznaczone będzie na Oddział Ginekologiczno – Położniczy. W ramach projektu m.in. wymienione będą także wszystkie łóżka szpitalne, czyli około 200 szt. – poinformował Leszek Czechowski, Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/DSC_0078-2-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/DSC_0078-2-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIJacek Kamiński,Leszek Czechowski,nowy sprzęt dla szpitala,tomograf,WOŚP
  Szpital w Świdniku otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowy sprzęt dla Oddziału Dziecięcego. To aparat EKG, kardiomonitor, cztery pompy infuzyjne i aparat do wizualizacji naczyń krwionośnych. Wartość aparatury szacowana jest na ok. 30 tys. zł. -Dziękujemy Fundacji Jurka Owsiaka i wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do tak pięknego daru. To...