Od piątku na drogach Lubelszczyzny doszło do 17 wypadków, w tym czterech ze skutkiem śmiertelnym, 27 osób zostało rannych, odnotowano także 272 kolizje. Podczas policyjnych kontroli zatrzymanych zostało 80 nietrzeźwych kierujących.

Kierowcy, szczególnie w dniu wczorajszym, musieli liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, sprawdzają także, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach lub urządzeniach technicznych. Zwracają także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących.

Najwięcej powrotów z majowego weekendu odbywało się wczoraj, ale urlopowicze będą wracać również dziś i podczas najbliższego weekendu. Funkcjonariusze przypominają:

Przed wyjazdem w trasę zadbajmy o: dobry stan techniczny pojazdu, dokładne zaplanowanie trasy podróży, uwzględniające prognozy pogody, dobry stan psychofizyczny kierowcy (siadając za kierownicą bądźmy wypoczęci i trzeźwi!), zapewnijmy sobie odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce – nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze. Zadbajmy o przerwy w podróży. Po dwóch – trzech godzinach jazdy należy obowiązkowo zrobić co najmniej 15-minutową przerwę w bezpiecznym miejscu – na parkingu, przy motelu, na stacji paliw.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/11/kontrola-1024x804.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/11/kontrola-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIDługi weekend,KWP,weekend majowy,zasady ruchu drogowego
Od piątku na drogach Lubelszczyzny doszło do 17 wypadków, w tym czterech ze skutkiem śmiertelnym, 27 osób zostało rannych, odnotowano także 272 kolizje. Podczas policyjnych kontroli zatrzymanych zostało 80 nietrzeźwych kierujących. Kierowcy, szczególnie w dniu wczorajszym, musieli liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący stosują się do ograniczeń...