AKTUALNOŚCI

Hat-trick Barańskiego dla Oleśni

Taki napastnik jak Łukasz Barański to prawdziwy skarb. Piłkarz Ludowego Klubu Sportowego Oleśnia Oleśniki praktycznie co mecz trafia do siatki rywali. Tym razem w wyjazdowej potyczce z Milą Turka zaliczył hat-tricka, a nasz zespół zwyciężył 3:2 (1:1). Były to jego gole nr 39, 40 i 41 w bieżącym sezonie. Daje mu to w tej chwili fantastyczną średnią prawie dwóch bramek na jedno spotkanie!
Bramki: Łukasz Barański 3 (35′, 70′, 80′).
Oleśnia: Łukasz Leśniak, Paweł Kropornicki, Łukasz Frąc, Dominik Wronka, Łukasz Kamiński, Łukasz Janiak, Maksymilian Kuś (70′ Kamil Kluch), Krzysztof Nastulak (85′ Krzysztof Godula), Michał Mazurczak (46′ Grzegorz Mazur), Maciej Marek (75′ Wojciech Mrugała), Łukasz Barański.
Mecz z Milą był bardzo ciężki dla Oleśni. Pomimo przewagi w pierwszych 20 minutach nasi piłkarze nie potrafili trafić do siatki. Sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Maciej Marek, uderzenie Krzysztofa Nastulaka trafiło w poprzeczkę, a futbolówka po strzale z dystansu w wykonaniu Maksymiliana Kusia przeszła minimalnie obok celu. Za to w 31 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Po zagraniu z prawej strony boiska w pole karne obrońcy Oleśni nie upilnowali napastnika z Turki, a ten z bliska skierował piłkę w siatki Łukasza Leśniaka. Na szczęście wicelider tabeli pokazał charakter i już kilka minut później padło wyrównanie. Niezawodny snajper bardzo sprytnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym i po zamarkowaniu strzału przełożył futbolówkę na drugą nogę nie dając szans na obronę golkiperowi Mili.
Druga połowa nie różniła się od pierwszej. Dużo było twardej, męskiej walki na całym boisku. W 64 minucie zawodnik miejscowych w sytuacji oko w oko z Leśniakiem dał swojej drużynie prowadzenie 2:1. Oleśnia zaczęła „gonić” wynik. Zaowocowało to fantastyczną wyrównującą bramką. Łukasz Janiak po samodzielnym rajdzie przez ponad pół boiska wyłożył piłkę przed szesnastkę, a popularny „Baranina” uderzył idealnie w okienko nie dając żadnych szans na obronę golkiperowi gospodarzy. Wynik w 80 minucie ustalił nie kto inny jak Barański, który tym samym dopełnił hat-tricka. Tym razem precyzyjnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego z około 30 metrów popisał się Krzysztof Nastulak, a nasz snajper efektowną główką lobem nad bramkarzem pewnie posłał futbolówkę do siatki.