25 maja o godz. 18.00 w Kawiarence Artystycznej MOK odbędzie się spotkanie pod nazwą „Wierszowane porządki w szufladzie”. Inicjatorem wydarzenia jest Grupa literacka „Metafora”.

Grupa literacka „Metafora” powstała w październiku 2016 roku z inicjatywy Edyty Smus, Magdaleny Lewińskiej i Karola Gibuły. Miesiąc później jej szeregi wzbogaciła, swoją barwną osobą i nietuzinkowymi pomysłami, Małgorzata Mazurek oraz Kamila Krzeszowiec, której początkowo gościnny akompaniament gitarowy i śpiew, na stałe wpisał się w wydarzenia „Metafory”.

Grupa ma na celu zaszczepienie w ludzkich sercach słowa i szacunku do poezji oraz promowanie tej dziedziny sztuki jako wciąż wartościowej i wartej głębszego poznania. Wszystko to odbywa się raz w miesiącu, w Kawiarence Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

To tutaj, w naszej poetyckiej enklawie, dbamy o to, aby słowa niczym nasiona zaszczepiły się w ludzkich sercach, z których z czasem każdy będzie zbierał plon dobroci i szacunku. Wszyscy jesteśmy „tylko” pasjonatami, którzy pomimo posiadania swoich rodzin czy codziennych obowiązków, znajdują czas, aby podzielić się z innymi wiedzą i słowem. Zapewnić im w ten sposób spa dla duszy. – mówi Karol Gibuła.

Jak zapewniają członkowie„Metafory”, grupa była lirycznym zapalnikiem do tego, aby Marek Pomałecki wydał debiutancki tomik poezji, a Kamila Krzeszowiec licznymi recitalami utkanymi z dźwięków gitary i swojego głosu, wprowadzała słuchaczy w swój świat.

Wierszowane porządki w szufladzie” już w czwartek 25 maja. Wstęp wolny!

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/IMG_4308_2-1024x856.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/05/IMG_4308_2-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIgrupa literacka Metafora,Karol Gibuła,Majówka Literacka,Metafora
25 maja o godz. 18.00 w Kawiarence Artystycznej MOK odbędzie się spotkanie pod nazwą „Wierszowane porządki w szufladzie”. Inicjatorem wydarzenia jest Grupa literacka „Metafora”. Grupa literacka „Metafora” powstała w październiku 2016 roku z inicjatywy Edyty Smus, Magdaleny Lewińskiej i Karola Gibuły. Miesiąc później jej szeregi wzbogaciła, swoją barwną osobą...